Міненерго України уклало з МЗС Норвегії меморандум про співпрацю у сфері ядерної безпеки
Экономикаua.interfax.com.ua7 дней назад

Міненерго України уклало з МЗС Норвегії меморандум про співпрацю у сфері ядерної безпеки

Міністр енергетики України Герман Галущенко підписав меморандум із Міністерством закордонних справ Норвегії про співпрацю у сфері ядерної безпеки, повідомила прес-служба українського міністерства у вівторок увечері.

Згідно з повідомленням, Галущенко підписав меморандум з української сторони на зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Королівства Норвегії в Україні Еріком Сведалом.

Меморандум передбачає створення двосторонньої робочої групи з питань ядерної захищеності, ядерної безпеки й аварійної готовності.

"Робочу групу буде створено для обговорення пріоритетів і розробки стратегій, а також для забезпечення ефективного впровадження проектів", - ідеться в повідомленні.

Міненерго також зазначило, що під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці у галузі енергетики, а також геологічної розвідки, зокрема сейсморозвідувальних робіт у Чорному морі. Одним із обговорюваних питань також було врегулювання ситуації з розрахунками за зеленими тарифами.

"Розглядаються різні механізми (погашення боргів перед ВДЕ-генерацією - ІФ), зокрема "зелені" облігації. Ще одне наше завдання - не допустити накопичення боргів у майбутньому. Ми відкриті до діалогу з інвесторами", - наголосив Галущенко, слова якого наводить прес-служба.

Окрім цього, міністр енергетики зазначив, що для України важливий досвід норвезьких компаній і консультативна підтримка з боку Норвегії для реалізації водневих проектів в Україні.

Як повідомлялося, згідно із звітом за перший квартал поточного року, норвезька група Scatec, що має низку об'єктів відновлюваної енергетики в Україні, заявила про дефолт за низкою умов їх кредитування через дії української влади та "Гарантованого покупця" ("ГарПок").

Водночас на початку червня до мережі було підключено СЕС ТОВ "Чиста енергія-2011" (Scatec Ukraine) потужністю 25 МВт у Кам'янці (Черкаська обл.). Цього літа також плануються до запуску ще дві СЕС: у с. Прогресівка (Миколаївська обл.) потужністю 148 МВт і перша черга станції в Чигирині (Черкаська обл.) потужністю 40 МВт.

Раніше компанія запустила СЕС потужністю 54 МВт поблизу Богуслава (Київська обл.).

Загалом на кінець першого кварталу в Україні їй на 73% належать СЕС на 133 МВт.

Розрахунки ДП "Гарантований покупець" перед ВДЕ-генерацією за 2020 рік залишаються на рівні 66%, також накопичуються борги в 2021 році.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Уффф
А ха ха ха ха. Смешно даже. А у этих стран армии Трансгендеров и пидорасов?
Война не списала
Украинская власть лишилась самого важного на американских горках - она утратила авторитет. А авторитет является основой политической деятельности.
Война не списала
Украинские реформаторы должны сказать прямо, что кроме американских денег у них больше ничего нет. И то, что в реформах они не разбираются. Просто денег себе заработать хотелось... Если этого не сказать, то не будет прозрачности. А прозрачности требуют кредиторы.
К
Нет линии разграничения а есть линия бездарности и тупой упёртости укродипломатии и политики. Украина ж под знаком тельца.
Гость
Моисей долго водил евреев по пустыне..Результат был. В Украину водят за нос.
е
ну хоть у одних мозгов хватило...
е
Т.е сама выше соврала, как обычно, а теперь сама себя брехлом назвала))) молодца, продолжайте в том же духе, все должны видеть уровень развития продажной пропагандистки...