Экономикаwww.unn.com.ua23 июн.

Міненерго взяло під контроль ситуацію на шахті “Надія”

nk_hauz/-matlxe6v_2_eo9ikici.jpg

В.о. міністра енергетики Ольга Буславець зустрілась з гірниками шахти “Надія” та взяла їх ситуацію під контроль, повідомляє УНН з посилання на прес-службу відомства.

На зустрічі були присутні голова профспілки Працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, його заступник Андрій Зимін, в.о. директора ПАТ “Шахта “Надія” Ігор Пиляй, голова профспілкової організації шахти “Надія” Руслан Віхоть та представники трудового колективу.

Шахтарі звернулися до Міністерства через заборгованість із заробітної плати.

“Ми просимо у Міністерства енергетики втрутитись у ситуацію із розрахунками та заборгованістю із заробітної плати. А також виділити для шахти одноразову грошову допомогу. Ми вдячні Міністерству та Ользі Анатоліївні за те, що докладає максимум зусиль, щоб навести лад у вугільній галузі і на енергетичному ринку”, — зазначив в.о. директора ПАТ “Шахта “Надія”.

За словами Ігоря Пиляя, 9 млн грн заборгувало вугледобувному підприємству ПАТ “Центренерго”. При цьому, склалася критична ситуація із енергопостачанням: 26 червня ПАТ “Львівобленерго” відключить підприємство від енергопостачання за борги (7,8 млн грн).

“Подібна ситуація, на жаль, не лише на шахті „Надія“. Одна з причин — зменшення виробітку електроенергії на ТЕС, а також політика „Центренерго“ останнім часом заміщувати українське вугілля газом. Реагуючи на такі дестабілізаційні дії, Міненерго ініціювало рішення стосовно пріоритетного використання вугілля тепловою генерацією, і Кабмін його ухвалив. Крім того, Міністерство постійно веде переговори з керівництвом ПАТ „Центренерго“, що належить до сфери управління Фонду державного майна, стосовно сприяння здійснення розрахунків за відвантажене вугілля, проте наразі домовленостей не досягнуто”, — наголосила Буславець.

При цьому, вугледобувне підприємство належним чином виконує свої зобов’язання щодо поставок продукції ПАТ “Центренерго”, наголосили в Міненерго.

“Ми хочемо звернути увагу „Центренерго“ та Фонду держмайна на необхідність виконання своїх фінансових зобов’язань перед вугледобувним підприємством. Нове керівництво „Центренерго“ пообіцяло сформувати графік погашення заборгованостей перед державним шахтами”, — зазначила очільниця міністерства.

Найближчим часом має бути завершено фінансово-господарський аудит ПАТ “Шахта “Надія”, за результатами якого мають бути зроблені відповідні висновки стосовно діяльності окремих осіб, які призвели до погіршення економічного стану підприємства. З матеріалами аудиту Міністерство, в разі наявності фактів зловживань, звернеться до правоохоронних органів.

Про ситуацію із заборгованістю із заробітної плати перед працівниками ПАТ “Шахта “Надія” сьогодні Буславець та розрахунками із ПАТ “Центренерго” поінформувала Президента Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під час проведення селекторної наради.

“Зараз Міністерство розглядає варіанти впровадження механізму реалізації вугілля державних підприємств на біржових аукціонах. Це дасть можливість прозоро формувати ринкову ціну, контролювати якість продукції та впорядковати взаєморозрахунки між вугледобувними підприємствами та тепловою генерацією та забезпечить публічність їх відносин”, — підсумувала Буславець.

Авторские статьи