Мінфін назвав ознаки завершення рецесії в Україні
Экономикаua.news19 июня 2020

Мінфін назвав ознаки завершення рецесії в Україні

Українська економіка в червні зупинила падіння, яке тривало у квітні-травні.

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко. Він назвав чинники, які свідчать про відновлення економіки – збільшення споживання електроенергії, зростання реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та припинення зростання безробіття. «У нас є підстави вважати, що в червні ми зупинили економічне падіння, яке спостерігалося в квітні-травні», – говорить глава Мінфіну. Також він заявив, що «є більше оптимізму щодо відновлення економічної динаміки», а в цілому падіння ВВП очікується в поточному році «не більше 4-8%».

Раніше у Кабінеті міністрів погіршили прогноз падіння валового внутрішнього продукту України в 2020 році.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства очікувало, що валовий внутрішній продукт України в 2020 році скоротиться на 4,2%. У 2021 році прогнозується зростання економіки на рівні 2,4%.

Якщо Україна планово виходитиме з карантину після травневих свят, реальний ВВП у 2020 році впаде на 4,5%. Якщо ж обмежувальні заходи триватимуть до середини червня, цей показник знизиться на 7%, вважають у аналітичному відділі інвесткомпанії Concorde Capital.

В свою чергу, міжнародне рейтингове агентство S & P Global Ratings знизило свій прогноз зростання ВВП України на 2020 рік, погіршивши його з 3,0% до 2,5%.

Нещодавно Міжнародний валютний фонд оприлюднив прогноз ВВП європейських країн у 2020 році. Від кризи постраждають усі без винятку, зокрема Україна втратить 7,7 свого ВВП.

Написать комментарий