Экономикаnews.finance.ua31 авг.

Мінімалка 5000 гривень: кого стосуватиметься і як позначиться на податках

nk_hauz/-mg07xciglmzxsspbmcg.jpg

Верховна Рада схвалила законопроєкт № 3963 і тим самим підняла українцям мінімальну зарплату з 1 вересня з 4,723 тис. грн до 5 тис. грн.

Враховуючи те, що в Україні досить швидко ростуть ціни, пояснив аналітик Єгор Комов, таке зростання в кращому випадку дозволить найбільш малозабезпеченим зберегти свій рівень доходів.

Пенсія. Разом з тим зросте і пенсія для тих, хто виконав вимоги за стажем (35 років для чоловіків і 30 років для жінок) і кому вже виповнилося 65 років. Вони, відповідно до закону, мають право на виплату в розмірі не менше ніж 40% мінімалки.

з 1 січня 2021 року – 2400 грн;

з 1 липня 2021 року – 2600 грн.

Податок. Зараз з мінімальної зарплати потрібно заплатити 1960 грн податків, а вже після підвищення – 2075 грн. Підвищення мінімалки призведе до виведення частини бізнесу з тіні. Що ж стосується підприємств, які влаштували своїх співробітників на повну ставку і платять їм “білу” зарплату, їх підвищення не торкнеться. Сума податків для них ніяк не зміниться.

Зарплати. Підвищення мінімалки до 5000 грн торкнеться небагатьох (в першу чергу лікарів та інших бюджетників, які насправді отримують мінімалку). Їх дохід збільшиться всього на 277 грн. А ось підвищення мінімалки до 6500 грн в 2021-му позначиться на 37% працюючих. Саме стільки українців, згідно з даними Держстату, на цей момент отримують менше від зазначеної суми.

Плюси і мінуси від підвищення. За словами Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, на підвищення мінімалки потрібно 5 млрд гривень. Гроші планують взяти з коштів, зекономлених на обслуговуванні державного боргу. Плюси: підвищення мінімалки поліпшить її співвідношення до середньої зарплати;

  • зросте попит на внутрішньому ринку;
  • відбуватиметься детінізація економіки.

Мінуси: стрімке підвищення мінімалки в умовах економічної кризи може стати шоком для бізнесу.

“Бізнес поставлять перед вибором, як забезпечити вимушене збільшення оплати праці: піднімати ціни на свою продукцію, звільняти робітників, виводити їх у тінь або відмовлятися від інвестицій. Найбільше постраждають малі та середні підприємства, для яких зростання мінімалки болючіше, ніж для великого бізнесу”, – йдеться в матеріалі.

Збільшення податкового навантаження відчує не тільки бізнес, який дійсно платить мінімалку, але і той, який робить це з метою мінімізації податків (виплачуючи інші зарплати “в конверті”). Зачепить і ФОП, які сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі 22% від мінімальної зарплати. Його сума збільшиться з 1039 гривень до 1100 вже цього року і до 1430 гривень наступного.

Які податки зростуть. Прив’язані до мінімальної зарплати і деякі інші податки, збори і платежі. Наприклад, максимальна ставка податку на нерухомість – 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Тобто в 2021 році податок платитиметься з максимального розрахунку 70.84 грн за кв.м, а в 2022 році – вже 90 гривень (1,5% від мінімалки на початок 2021).

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ЭЙ таки Гивняр, мудак ты примитивный и продажная 10 грн дешёвка! Зачем ты косишь тут пид щирого xoxла и пишешь через переводчика Гугла, если ты Луськомовный паЛхатый долбоЭб? Що головою об станку эБ! Пиши на Великом Русском, а не на этом австо-ляховом эсператно, що без Кита!
Игбун Хохлов
Чурка, ты башкой об асфальт ебнулась, когда со смэрэки свалилась? То кляти москали вынувати. Зачем в быдлячнике асфальт положили? Войну в Донбассе развязал майдаун дурчинов, а Крым воссоединился с Россией добровольно и с соблюдением всех юридических норм. Имел полное право и этим правом воспользовался. Потому как, нет в Крыму хохлобыдла.
Каменяр
А ти поділись, чому тобі подобається перебувати холуєм у ХУЙЛА ( скорочено ХОХУ. Чому тобі імпонує перебувати кремлівським выэбком? Ну который сейчас ХУЙЛУ "сортиры моет и сраку лижет"?
Весёлый Роджер
ОЙ звиняй падаль! А ты Гивняр, срань тупая, вже продал за 10 грн и тату и мати? Шо НЫ? А чаму? А ... разумЫл ... некому покупати! Ось цэ зовсим ны файно для рагуля, ой - ля-ля! Ну не грусти! Рагульему Роду нима переводу! Сила нации у повний дебеляции!!!
Каменяр
Зараз ти пишеш, що раз російська військова техніка краща ( що все-таки сумнівно), то потрібно зразу погоджуватись на російські умови, на роль колонії. І зразу готуватись до того, що українці будуть використовуватись в якості гарматного м'яса коли новоявлені кремлівські імператори почнуть воювати на переділ світу?
Весёлый Роджер
ЭЙ Гивняр дешёвка? А шо лучше- быть мокшанцем из свободного независимого рода чи ляховым выэбком як ты? Ну который сейчас панам сортиры моет и сраки лижет?
Весёлый Роджер
Тоже самое щирые троли орал перед Дебальцево - що мол уси там поляжите! Правда тоди буряты були - аж 200 000, ых ваш пархатый гетман Петя усих побачил, а Шмуля Сруля их тоди описал, а писли не вытерпел та с переляку в угол и нассал! Тому що сраный и продажный вин пропиндосный шакал! Сало уронили - хероям убийцам детей мало!