Экономикаrubryka.comJun 22

Мінсоцполітики представило проєкт для працевлаштування людей з інвалідністю

nk_hauz/-mcknbwelmk36qxnwsc_.png

Міністерство соціальної політики розпочало пілотний проєкт "Працюй вільно" для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Мінсоцполітики.

Проєкт "Працюй вільно" – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України та громадської організації "Громадський рух "Соціальна єдність" за підтримки Ради Європи.

"За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працюють лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати ще більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що проєкт "Працюй вільно" реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу "Вільно", який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за своїм бажанням, а роботодавці – проводити співбесіди в режимі онлайн, за необхідності – із сурдоперекладом, і знаходити кваліфікованих працівників.

Портал має три основні складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна карта доступності установ.

У межах проєкту також працюватимуть програми адаптації навичок кандидата вимогам роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.