МВФ дав прогноз, коли Україна вийде з економічної кризи після коронавірусу – Bloomberg
Экономикаuainfo.org14 июня 2020

МВФ дав прогноз, коли Україна вийде з економічної кризи після коронавірусу – Bloomberg

У фонді вважають, що українські економічні проблеми затягнуться на багато років.

Відновлення України після кризи, яку спричинила пандемія коронавірусу, може затягнутися на чотири роки. Такий прогноз дали в МВФ після схвалення програми фінансової підтримки для нашої країни в розмірі 5 мільярдів доларів.

"На базовому рівні темп економічного зростання буде збільшуватися лише поступово впродовж наступних років до приблизно 4% з досягненням подальшого прогресу в імплементації структурних реформ", - цитує Bloomberg прогноз МВФ.

"Продуктивність не досягне докризового рівня до 2023-2024 року", - додали у фонді.

У МВФ вказали на те, що ризики через COVID-19 зберігаються, в українського уряду обмежений фіскальний простір, а споживчий попит в Україні додасть до ВВП 1,1% в 2021 році після очікуваного скорочення на 8,2% в цьому році. І все це попри фінансування від МВФ, яке покликане підтримати антикризові заходи, а також попри розблокування додаткового мільярда доларів допомоги від Світового банку і 1,2 мільярда євро від Євросоюзу.

Bloomberg додає, що на тлі глибшої рецесії, ніж очікувалося, Національний банк України скоротив базову процентну ставку на 2% до найнижчого рівня за весь період незалежності країни від СРСР.

Повільне відновлення - погана новина для власників українських урядових варрантів, гарантованих ВВП, які були випущені в рамках  реструктуризації боргу в 2015 році. Інвестори повинні були отримати щедру винагороду за умови, що темп зростання економіки України перевалить за 3%.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Иса
    15 июня 2020
    Без приказа "с верху" - никогда...((
    Ответить