МВФ попередив про нову економічну кризу

11.10.2018 12:57 today.ua
МВФ передбачає, що світова економіка перебуває на порозі чергового фінансового краху. Основна проблема — величезний сумарний борг країн світу.

У новому прогнозі Фонду сказано, що напередодні кризи 2008 року середнє співвідношення глобального боргу до ВВП становило 36%, а зараз — понад 50%. Сума астрономічна — 182 трильйони доларів.

МВФ запевняє, якщо фінансову систему не вдасться реформувати, колапсу не уникнути.

Експерти вважають, що уряди більшості країн провалили майже всі реформи захисту банківської системи — у першу чергу від ризикованих і необдуманих дій фінансистів, які викликали значну ланцюгову реакцію обвалу десять років тому.

Одним із джерел нової кризи може стати Китай, де до загрозливих масштабів розширився сектор тіньового кредитування. У МВФ вважають, що може виникнути азіатська криза, аналогічна обвалу 1997 року.

На думку експертів, ще один привід для побоювань — зростання міжнародних банків на кшталт JPMorgan і Industrial and Commercial Bank of China у масштабах, що перевершують найбільші фінансові установи напередодні кризи 2008 року.

Друга проблема, яка може довести ситуацію до крайнощів — торговельні війни, що набирають обертів і відбивають в інвесторів апетит до ризику.

Найбільше експерти стривожені через некерований розмір глобальної заборгованості.

Глава МВФ Крістін Лагард вказала на те, що загальний обсяг світового боргу в державному й приватному секторах за останнє десятиліття зріс на 60% — до рекордних 182 трильйонів доларів.

Раніше повідомлялося, у МВФ дали прогноз по гривні на два роки.

Комментарии

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ