Экономикаkhm.depo.ua4 нояб.

На ХАЕС підвищують безпеку першого блоку

nk_hauz/C3NN0PFng.jpeg

Починаючи із 2018 року і до нинішнього часу на ХАЕС було замінено всю систему управління технологічними процесами на першому енергоблоці, яке морально та фізично застаріло

На Хмельницька АЕС продовжують активно впроваджувати заходи з модернізації, забезпечуючи надійну експлуатацію енергоблоків. Значна кількість модернізаційних заходів реалізується в рамках Комплексної зведеної програми підвищення безпеки АЕС України, передає Depo.Хмельницький за інформацією пресслужби ХАЕС.

"У рамках продовження експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС впроваджено велику кількість заходів направлених на підвищення рівня безпеки, - розповідає заступник начальника цеху теплової автоматики і вимірів (ЦТАВ) з ремонту Олександр Кравченко, - Починаючи із 2018 року і до нинішнього часу на ХАЕС було замінено всю систему управління технологічними процесами на першому енергоблоці, яке морально та фізично застаріло. Частинами поетапно міняли канали керуючої системи безпеки, системи управління реакторного та турбінного відділень".

Для впровадження цих заходів ДП "НАЕК "Енергоатом" були проведені тендерні процедури, перемогу в яких отримав український виробник сучасного обладнання систем управління для енергоблоків – науково-виробниче підприємство "Радій" (м. Кропивницький). Успішний досвід таких робіт підприємство отримало на українських та зарубіжних атомних електростанціях, зокрема на Південно-Українській АЕС, Рівненській АЕС та АЕС Козлодуй (Болгарія). Наразі вітчизняне обладнання високої якості експлуатується на усіх українських енергоблоках серії В-320.

Згідно із контрактом на постачання обладнання на майданчику виробника, для оперативного і ремонтного персоналу ЦТАВ та електроцеху (ЕЦ), а також для спеціалістів навчально-тренувального центру було проведено навчання з експлуатації, ремонту та обслуговування технічних засобів модернізованих систем. Адже саме ці технологічні системи дають можливість забезпечити оперативному персоналу блочного щита управління (БЩУ) автоматичне і дистанційне управління процесами, які відбуваються в реакторному та турбінному відділеннях.

Уже встановлені програмно-технічні комплекси, які забезпечують отримання діагностичної інформації про стан технологічних параметрів, положення і режимів роботи виконавчих механізмів. Покращено систему інтерфейсів "людина-машина", яка дозволяє відслідковувати перехідні процеси, видавати сповіщення про відхилення від стану нормальної експлуатації і попереджати оперативний персонал БЩУ енергоблока, на що потрібно звернути увагу.

"Зараз усі технологічні процеси виводяться на монітори і дозволяють в режимі реального часу слідкувати за експлуатаційними параметрами обладнання. Усе це повністю модернізовано на першому енергоблоці Хмельницької АЕС. На другому енергоблоці ХАЕС такі заходи впроваджені частково, з огляду на його сучасніше обладнання та коротший термін експлуатації", - зазначив Олександр Кравченко.

Монтаж нового обладнання виконували місцеві підрядники – ТОВ "Атоммонтажсервіс" та колективне виробниче підприємство монтажне управління (КВП МУ-13), контролювали цей процес спеціалісти ЦТАВ та ЕЦ, шеф-монтаж здійснював постачальник обладнання – підприємство "Радій".

Нагадаємо, наприкінці жовтня нспектори МАГАТЕ провели перевірку на ХАЕС.