На Київщині сплеск хвороб на соняшнику

13.08.2019 18:21 kurkul.com
На Київщині велика кількість опадів у травні та на початку червня не тільки сприяла вегетації, а й стала причиною розвитку захворювань на культурі. Про це розповів головний агроном «Тетяна-2011» Олександр Сивогорло під час візиту Kurkul.com в рамках АгроЕкспедиції Соняшник на поля господарства.


«Практично всі шкідливі хвороби були. Вугільної гнилі та пероноспорозутільки не бачив. А так — є і фомоз, і фомопсис, альтернаріоз, склеротініоз. Зробили всього лише одну фунгіцидну обробку, про що зараз дуже шкодуємо. Перша повинна була бути раніше, але дощі завадили», — розповідає Олександр Сивогорло.Він додає, що посіви соняшнику завдяки рясним дощам виросли вдвічі всього за тиждень.

«Був по коліно, а через 6 днів став більше метру. Він так був насичений вологою, що зі стебла можна було руками витискати воду. Тому обробку проводили вже по «зірочці», — згадує агроном.Ще одним наслідком надмірного рівня вологи став розвиток кореневої системи у верхньому шарі грунту, оскільки корінню не потрібно було рости вглиб щоб отримати достатню її кількість.

Комментарии

Добавить комментарий