На програму Kyiv Smart City виділили 703 млн: як витратили гроші
Экономикаnews.finance.ua25 августа 2019

На програму Kyiv Smart City виділили 703 млн: як витратили гроші

20 серпня Департамент внутрішнього фінансового контролю КМДА опублікував висновок за підсумками аудиту впровадження комплексної цільової програми «Електронна столиця» в 2015-2017 роках. На документ, в якому налічується 55 пунктів з різними ініціативами (впровадження нової телеком-апаратури, систем відеоспостереження і так далі), звернув увагу ресурс AIN.UA. Джерело детально вивчило висновок аудиторів і виділило найцікавіші моменти. Отже, згідно з аудитом, з 703 млн грн, виділених з міського бюджету, майже третину (254 млн грн) витратили неефективно. З них 48 млн грн відзначені як прямі втрати, решта припадає на ризиковані операції, переплати і так далі. Програму курирує Департамент інформаційно-комунікаційних технологій. У числі його обов’язків – контроль діяльності підзвітних комунальних організацій та забезпечення ефективного і цільового використання бюджетних коштів. До слова, цих самих комунальних підприємств, що займаються реалізацією затверджених в рамках програми заходів, всього три. Ось як вони поділили гроші і обов’язки: «Інформатика» – 10 пунктів програми, 330 млн грн;«Кіївтелесервіс» – 5 пунктів програми, 252 млн грн;«ГІОЦ» – 25 пунктів програми, 106 млн грн.У кожного з виконавців – як мінімум 10 великих зауважень від аудиторів. На КП «Інформатика» припало найбільше прямих збитків – з бюджету втратили 36 млн, ще 57 млн витратили «з ризиком втрати». Всього фінансових порушень та недоліків знайшли на 97,3 млн грн. Мабуть, найбільш показові приклади ефективного та цільового використання бюджетних коштів: закупівля 35 інтерактивних туристичних стендів у ТОВ «Білінтех Україна», що разом з оплатою робіт обійшлося в 2 млн (роботи по факту не виконали) та закупівля обладнання через ланцюжок фірм-посередників з націнкою від 37% до 130%. За «Кіївтелесервісом» знайшли порушень на 85 млн грн. З них прямими збитками вважаються 11 млн грн, ризиковані операції складають ще 73 млн грн. КП двічі закуповувало оптоволоконний кабель у «Білінтех Україна» за принципово різною ціною, в перший раз переплатили 2,7 млн. Що стосується «ГІОЦ», прямих втрат КП не завдало. Але претензії є: неефективне витрачання бюджетних коштів з ризиком втрати – на 11,45 млн грн, без ризику втрати – на 59,9 млн грн. Жоден програмний продукт «ГІОЦ», який в тому числі відповідав за реалізацію багатостраждального електронного квитка, не здали в строк за звітний період. Це питання на 46 млн грн. Київрада вже ухвалила цільову програму «Електронна столиця» на 2019-2022 рр. На її реалізацію з міського бюджету планують виділити 732 млн грн.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Спасайся кто может
Не надо Спасибо. Себе оставьте Джавелины. Нам консервами помогайте.
гость
....Для Украины были,есть и будут врагами.Это о жителях Донбасса.При чем тут зомбирование??
Странные вы
И шо? А у меня участок в Днепропетровской области, вид красота, на работающий карьер. И забора нет, накер.
АхАх
))) в точку и похоже это аксиома
Свідомий
Вообще в .опу лягушатников. Ниче не умеют делать. Только багеты. А так кто будет читать задумайтесь, знаете ли вы хоть одну компанию французскую которая бы не делала Йогурт или трусы в Китае под своей торговой маркой. Миру они только "французский насморк" смогли передать. А Мусье сидят и .издят о правильном поведении, а если плохо себя вести будете то будет вам а та та и башню Эйфеля не увидите. Мусье да пошел ты в ЛУВР.
Изыди
Он просто Фашист, при этом, с детства. И при этом ..д. гремуче-вонючая смесь получилась. Наверное если кого то за день не замучал корчится в агонии. БЕС.
ГЫ
САУРОН ДРАКУЛОВИЧ ВОССТАЛ. НА КОЛ ЕГО. А Вообще этого клопа давно пора прибить.