На Рівненщині запускають найбільшу сонячну станцію в області
Экономикаagronews.ua25 мая 2020

На Рівненщині запускають найбільшу сонячну станцію в області

У Малолюбашанській об’єднаній територіальній громаді запрацює найбільша у Рівненській області сонячна електростанція потужністю 1,8МВт. Повідомляє прес-служба Рівненської обласної державної адміністрації.

Станцію звели на 20 га індустріального парку, де встановлено 5200 сонячних панелей. Вартість проєкту становить 1,8 млн євро.

Наразі проводяться роботи щодо приєднання СЕС до Єдиної енергетичної системи. Зокрема, завершується прокладання підземного кабелю до точки підключення; проходить сертифікація обладнання в НКРЄКП для укладання договору.

“Держава купує «зелену» електроенергію у виробника за визначеним “зеленим тарифом”. А наше завдання, як обласної влади — допомагати бізнесу та приватним домогосподарствам на різних етапах будівництва відповідних потужностей; в отриманні дозвільних документів; надавати будь-яке інше необхідне сприяння для розвитку відновлюваної енергетики в регіоні. Відтепер і до моменту введення СЕС в експлуатацію ТОВ «Теплоенерго Сервіс» платитиме за користування ділянкою, де розташований об’єкт, удвічі менше – 1,5% від її нормативної грошової оцінки. Зекономлені на оренді понад 400 тисяч гривень на рік інвестор зможе направити у розвиток СЕС чи прискорення будівництва”, – розповів очільник Рівненської ОДА Віталій Коваль.

У майбутньому потужність сонячної електростанції у Малолюбашанській ОТГ планують збільшити до 6 МВт. Сьогодні у Рівненській області працює п’ять сонячних електростанцій.

Написать комментарий
Авторские статьи