Экономикаfbc.ua5 мая

На світових ринках дорожчає нафта

nk_hauz/-mzsjve5kq4k6nrtggfj.jpg

На світових ринках дорожчає нафта еталонних марок після того, як Єврокомісія виступила з пропозицією для країн-членів ЄС пом’якшити обмеження на в’їзд.

Так, у вівторок, на лондонській біржі ICE Futures зросла вартість ф’ючерсів марки Brent до 68 доларів 36 центів за барель (+1,3%).

На Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) вартість ф’ючерсів на нафту WTI зросла до 65 доларів 22 центів за барель (+1,2%).

У Єврокомісії пояснили пропозицію щодо послаблення обмежень на в’їзд розширенням кампаній з вакцинації.

За прогнозами аналітиків, це сприятиме збільшенню кількості туристичних поїздок до прибережних регіонів Європи, що, у свою чергу, стимулюватиме попит на нафту.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала закон про створення Єдиного туристичного реєстру. Йдеться про законопроект №4162, який передбачає створення на полях України єдиної державної інформаційної системи, що вміщуватиме в собі дані щодо всіх суб’єктів туристичної діяльності.

Раніше повідомлялося, що технічний комітет експертів ОПЕК+ підвищив прогноз зростання світового попиту на нафту до 6 мільйонів барелів на добу в середньому в нинішньому році, хоча ще в березні оцінка становила 5,6 мільйона.