На світовому ринку встановилися високі ціни на сливи
Экономикаagrotimes.ua27 августа 2020

На світовому ринку встановилися високі ціни на сливи

Ціни на сливи цього року високі. Норвегія втратила 80% врожаю через снігопад у травні. Іспанія втратила бразильський ринок і стала жорсткіше конкурувати зі США на ринку Північної Америки та Туреччиною й Сполученими Штатами в Індії та Південно-Східній Азії.

У Нідерландах площі насаджень під сливою зменшилися в останні роки через невисокі ціни, але ціни в цьому сезоні хороші. Наприклад, плоди сорту Reine Victoria коштують 2 євро/кг.

Обсяг бельгійських слив на ринку такий як і торік. Але частина врожаю була пошкоджена весняними заморозками. Попит на бельгійські сливи зростає з кожним роком.

У німецькій торгівлі нині переважає місцева продукція. Іспанія та Італія експортують великі партії, тоді як частка східноєвропейських слив зменшується за винятком боснійських партій сорту Stanley. Оскільки пропозиція була більш ніж достатньою, виникли труднощі в реалізації дрібних та недозрілих плодів. Ціни у діапазоні від 1 євро за кг для боснійської продукції до 2 євро для місцевої Cacaks Schöne. Великі обсяги останнього сорту імпортуються з Польщі, Чехії та Сербії.

У Франції відзначають дуже раннє дозрівання слив. Але урожай приблизно на третину менший, ніж торік. Однак менші обсяги забезпечують кращу якість з високим вмістом цукрів. Ціни також були досить високі, а попит – меншим.

2019 рік був рекордним для норвезьких слив, але у 2020-му снігопад і мороз знищив понад 80% врожаю.Врожай оцінюють у 600–700 т (порівняно з 1900 т минулого року).

Майже 60% врожаю слив в Італії було втрачено через весняні заморозки. Тому повідомляється про хороші ціни в Північній Італії, але виробники очікували ще вищих. На оптовому ринку Vignola в Модені сливи коштують від 0,8 до 3,0 євро/ кг.

Обсяги виробництва сливи в регіоні Естремадура, найбільшому постачальнику фруктів у Іспанії, приблизно на 25% нижчі, ніж у минулому сезоні. Неочікувана втрата бразильського ринку призвела до падіння цін у цьому році.

Площі насаджень сливи в Туреччині постійно збільшуються. Через вступ у плодоношення молодих садів у наступному році очікується більший врожай. У цьому сезоні погода була сприятливою. Попит на японську сливу зростає в Європі, але більшу їх частину Туреччина доставляє до країн Азії, таких як Індія, Сінгапур, Гонконг та Малайзія. Незважаючи на дещо вищі ціни, попит на японську сливу є високим, тому можна сказати, що клієнти готові платити за неї ціну, вищу за середню.

Ціна на сливи в Китаї впала на третину. Експорт зменшився через епідемію коронавірусу та екстремальну погоду навесні. Середня ціна слив – 0,49 євро/кг. Однак ексклюзивнішиий сорт Fengtang коштує 8,80 євро/кг. 

Основними конкурентами китайців у регіоні є США та Туреччина.

У США урожай менший через холодну та дощову погоду в період запилення. Однак ті плоди, які залишилися, мають більші розміри і високу якість.

Цього року посилилася конкуренція на ринку США з боку Іспанії, яка втратила ринок Бразилії.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Будем смотреть.
Елена
Роджер всегда в моих комментариях будет упоминаться.
е
Елена это ведь так замечательно для рядового украинца? ведь именно таким образом украина куда-то там прется, да?
е
а что он не так сказал? все им перечисленное прописано в Минских соглашениях.. ты их хоть читал? или как любой патриот.. не читал, но против?
е
вот и не привязывай теплое к мягкому...при чем Роджер к теме статьи??
DR MOHAMMED
Ви хочете купити нирку або печінку або продати свою нирку чи печінку? Ви шукаєте можливість продати свою нирку або печінку за гроші через фінансовий збій, і ви не знаєте, що робити, тоді зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам хорошу суму грошей у розмірі 400 000 доларів за нирки чи печінку. Мене звуть ЛІКАР МОХАММЕД, я нефролог у ФРАНЦІСЬКІЙ ЛІКАРНІ. Наша лікарня спеціалізується на хірургії нирок або печінки, і ми також маємо справу з купівлею та трансплантацією нирок або печінки у живого відповідного донора. Ми знаходимось в Індії, Туреччині, США, Малайзії, Дубаї Якщо ви зацікавлені у продажу чи купівлі нирок чи печінки, будь ласка, не робіть цього соромтеся зв’язатися з нами через електронну адресу та WhatsApp. Електронна адреса: franciscohospital1988@gmail.com Номер WhatsApp: +601123217817 З найкращими побажаннями ГОЛОВНИЙ МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР Д-Р МОХАММЕД
Игбун Хохлов
Я не удивлюсь, если завтра выйдет публикация, что это спецслужбы России устроили. Хохлоту забрехались уже по-полной.
Авторские статьи
Видео2 часа назад
Нагорный Карабах: Алиев просчитался? Дмитрий Джангиров | Тоска ЗЕленая. Д.Джангиров и К.Бондаренко
Экономика7 часов назад
Земельный беспорядок
Экономика9 часов назад
Доллар, таможня и жадность. Почему торговцы начали переписывать ценники и что подорожает больше всего
Геополитика10 часов назад
Зачем румынам Крым?
Политика10 часов назад
Гордость нации
Политика11 часов назад
Выступление Зеленского в ООН "о российской агрессии на Донбассе" даже не стали переводить с украинского
Политика11 часов назад
Нам воспитали целую толпу компрадоров без чувства родины
Политика12 часов назад
«Переговоры практически остановились»: чем вызвана отставка первого замглавы украинской делегации в ТКГ по Донбассу 4
Политика12 часов назад
Боязнь Лукашенко. Почему МИД Украины отказался признать президента Белоруссии нелегитимным 2