Населення збільшило свої вклади в банках, а бізнес – забирає
Экономикаua.news15 марта 2021

Населення збільшило свої вклади в банках, а бізнес – забирає

Обсяг гривневих та валютних депозитів населення у платоспроможних банках за лютий 2021 року зріс, а кошти бізнесу навпаки, зменшилися. При цьому ставки для населення фінустанови знизили.

Про це йдеться в огляді банківського сектору від НБУ за лютий 2021. Відповідно до нього, Обсяг гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за лютий 2021 року зріс на 3,5% – до 412,27 млрд грн, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) зріс на 0,6% – до 9,87 млрд дол.

Обсяг коштів бізнесу у національній валюті у лютому зменшився на 0,9% – до 420,5 млрд грн, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) впав на 1,4% – до 7,76 млрд дол.

При цьому процентні ставки за новими гривневими депозитами у лютому в середньому становили для населення 7,7% річних (-0,3% за місяць), для бізнесу – 3,7% (без змін). В інвалюті ставки за депозитами у лютому для населення становили 1% (-0,1%), для бізнесу – 1,2% (без змін).

Тим часом, Національний банк після обумовленої коронакризою перерви відновлює стрес-тестування банків та розпочинає щорічну оцінку стійкості фінансових інституцій.

Національний банк України надав «УкрСиббанку» повноваження на зберігання запасів готівки. Він став п’ятим банком, який може здійснювати операції з запасами готівки центробанку.

Написать комментарий