Экономикаfbc.ua24 апр.

Нацбанк прогнозує сплеск інфляції

nk_hauz/-mz-ny_rpcudllcxnu1a.jpg

Сплеск інфляції — 9,6% — у третьому кварталі року прогнозує Національний банк. При цьому регулятор погіршив прогноз інфляції на кінець року з 7 до 8%. Про це повідомили журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

У звіті НБУ йдеться, що така динаміка спостерігається через подорожчання продовольчих товарів та палива у світі, а також високий споживчий попит в Україні. Національний регулятор прогнозує, що інфляція до 5% повернеться вже у першому кварталі наступного року. Цьому сприятимуть надходження на ринки нового врожаю, вичерпання ефекту від низької бази порівняння для окремих товарів, а також підвищення облікової ставки Нацбанком.

Регулятор також відзначив, що у 2021-2023 роках економіка зростатиме стійкими темпами — близько 4%. За підсумками цього року економіка зросте на 3,8% через споживчий попит.

Раніше повідомлялося про те, що Кабміні вирішили — інфляція розігріває економіку. Раніше економісти передбачили зростання ВВП на 4,6% у 2021 році. При цьому рівень інфляції, згідно з прогнозами, повинен скласти 6% або навіть вище.