Науковець закликав повернути ставку 20% ПДВ на живих тварин та молоко
Экономикаmeatnews.com.ua28 июня 2021

Науковець закликав повернути ставку 20% ПДВ на живих тварин та молоко

Через українське “ноу-хау” зі зниженням ПДВ до 14% лише на частину ланцюга, а не на весь ланцюг, населення почало сплачувати на 10 грн/кг більше у вартості м’яса. На прес-конференції “Повернення ПДВ 20% на живих тварин і молоко для стабілізації цін на м’ясну та молочну продукцію” науковець розповів про наслідки реформи та закликав виправити цю ситуацію.

Леонід Тулуш, завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики ННЦ “Інститут аграрної економіки” :

Ініціатива про зниження ПДВ до 14% передбачала боротьбу з податковими махінаціями. Дивно виглядає набір продукції у Законі №1115-ІХ – туди потрапили товарні позиції, які не мають ніяких “сірих” схем оптимізації. Цим Законом відразу був закладений конфлікт між переробниками і підприємствами, що постачають їм сировину. Закон №1115-ІХ, який був покликаний боротись з оптимізаційними податковими схемами на зерновому ринку сам же провокує такі схеми на ринку м’яса та молокопродуктів.

Наразі у світі немає таких аналогів однократного зниження ПДВ, а не зниження на весь ланцюг. Це – українське “ноу-хау”. Ми не можемо ніде дізнатись, які наслідки мало таке рішення у інших державах. Держава, втручившись у ціноутворення спровокувала проблеми у відповідних галузях. 

Нагадаємо, що 2021 рік став першим роком, коли не було яскраво вираженого зменшення цін на молоко. Аналогічна ситуація сталась і з ринком живих свиней: ціна не тільки не знизилась, а й була вищою у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Ця ініціатива, яка не має аналогів, мала такі ефекти: 

– здорощення цін на м’ясні та молочні продукти; – виник парадокс, що зниження ПДВ призвело до росту цін – зниження конкурентоспроможності тих, хто працює легально

Постає питання: яку конкурентоспроможність має підприємство з входом 14% ПДВ і виходом 20% проти тих, хто працює на єдиному податку або не платить податки взагалі.

Переробні підприємства – бюджетоформуючі і такі проблеми у галузі тягнуть за собою наслідки у вигляді проблеми формування місцевих бюджетів, створення нових та підтримання старих робочих місць.

Законом №1115-ІХ не було передбачено ніяких точок зростання ані для виробників свиней, ВРХ та молока, ані для переробників. Цей Закон мав протилежний ефект. Погоджуюсь з представниками – треба прибрати живих тварин та молоко зі списку, бо ще декілька місяців і оптимізатори ще придумають низку схем.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Я конкретно спрашивала за бензин,что хотят даже отменить экспорт бензина из России из-за жадности бизнесменов роджеров,вот за это,ибо продавать с меньшей прибылью в России бензин они не хотят,х..ли им что людям это дороговато стоит, собственным гражданам,а Роджер вон как за них то жопу рвёт, яхты и дворцы их защищает,мразь.
Луна-2
Так что ты ему - то, и он тебе - в ответ .))))
Луна-2
Ленок -а что ты скажешь про цены на Украине?Они ведь тоже взбесились .И ТОЖЕ любимые наши правтиели обирают нас -КОММУНАЛКА -цены на продукты - сумасшедшие зарплаты и пенсии не успевают угнаться за ними...и КТО ВИНОВАТ ? в этом - неужели Россия ?м
Луна-2
И никто ничего не крадет .ПОтому, что там уважают частную собственность -труд человека..
Луна-2
Тебя поблагодарить что ли ?Русские своих не бросают .Но есть и политическая целесообразность .Россия - тогда была слаба вот и не смогла помочь- Слишком доверчивой была к США И еВРОПЕ - Потому что, в первые годы после распада , ей не на кого было опереться - ей бы самой выжить . Вот и произошло тогда это .Сейчас она окрепла Пример -Сирия....Так что все впереди...
Луна-2
Можно не читать и так ясно.Россия -враг.Идем в Европу через одно место. Сша - друг и белый господин .
Миша
Ого