Экономикаgreenpost.ua18 нояб.

Науковці порадили, як відрізнити справжнє масло від фальсифікату

nk_hauz/-mmmtvzc6kb1uakoe8ws.jpg

Відповідні висновки експерти зробили після дослідження

В Україні до 70% вершкового масла в магазинах є підробками, а їх склад не відповідає вказівкам на упаковці. Часто в вершкове масло для здешевлення виробництва додають пальмову і кокосову олію, маргарин, тваринні жири. Про це повідомляє Центр Експертиз "Тест". З 29 перевірених зразків масла 20 виявилися фальсифікатом. Фахівці розповіли, за якими критеріями потрібно вибирати масло для покупки, щоб не купити підробку.

Ціна 

На виробництво одного кілограма йде приблизно 20 літрів молока. Одна упаковка натурального вершкового масла не може коштувати менше ніж 40 гривень. Менша ціна повинна насторожити покупця. Найкраще купувати продукцію великих і відомих брендів.

Текстура

Натуральне вершкове масло дуже тверде і насилу ріжеться ножем. Якщо масло з морозильної камери м'яке — це підробка. У такому маслі швидше за все містяться кокосові, пальмові, гідрогенізовані жири.

Колір 

Натуральність масла можна визначити за його кольором. Взимку масло біле, а влітку жовтувате через наявність свіжої трави в раціоні корів. Помаранчевий колір масла свідчить про фальсифікат.

Також якщо при розрізанні масло більш жовте по краях, значить жир почав окислюватися. Це означає, що масло неправильно зберігали або його термін придатності закінчився. 

Смак

Якщо після масла в роті відчувається присмак нальоту жиру, воно має запах або смак маргарину, або гіркість — відмовтеся від покупки.

Пакування

На упаковці натурального продукту обов'язково повинен бути напис "масло вершкове". Продукт з добавками та домішками за законом не може називатися вершковим маслом. Часто відомі бренди продають маргарин в стилізованій під масло упаковці, а напис "молочний продукт з рослинними жирами" пишуть дрібним шрифтом, користуючись неуважністю покупців. 

💬 Последние комментарии
Гость
Вот уебанище... сначала подписали Минское соглашение, а потом вместо того, чтобы прекратить войну 8 лет назад, почему-то приписывают вину Россию, которая ЕЩЕ НЕ НАПАДАЛА на Украину!!! Это просто реальное уебанство со сторон Киева!
е
ха.. т.е. УКАЗЫВАТЬ что делать тут можно только тебе? КАК ты к людям так и они к тебе.. ЗАПОМНИ, склеротичка тупая...
е
так это ж ТВОИ слова! шо правда глаза режет???
Елена
Ждуны должны понять, Украина отрезанный ломоть,вы этого ещё не осознали,с Западом мы не пропадём, будем жить каа все
Елена
Не указывай поц что мне делать и я не скажу куда тебе надо идти, без твоих ЦУ обойдусь.
Не Елена
Слышь, старая ТП, по твоим высерам видно как ты хочешь "... человеческого доброго отношения между людьми...", ха. Ты хоть бы не позорилась тут своей тупостью. У тебя всё-таки с головой проблемы - писать всякий бред, обсирать, обязываться, а потом говорить про справедливость и добрые отношения. Лечиться надо, в Кащенко тебя не долечили.
Гiсть
Дайте пожалуйста адрес Центра по анализу, вышлю туда свой кал для анализа, "поскольку гибридные угрозы становятся более острыми" и это напрягает.