Экономикаagroter.com.uaJun 29

Названо ціни на перший український виноград

nk_hauz/-mawue5fqewksfcsx8ky.jpg

Столовий виноград українського виробництва вже кілька днів активно продається на ринках країни, його постачають невеликі господарства, які вирощують його під плівкою. Однак повноцінний сезон столового винограду ранніх сортів відкритого ґрунту почнеться тільки через 2-3 тижні, кажуть учасники ринку.

Дрібногуртова ціна реалізації винограду в Одеській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях сьогодні коливається в межах від 90 до 140 грн/кг. На тлі високих цін на ягоди в цьому сезоні, ранній виноград користується непоганим попитом.

Для порівняння, Таджикистан та Узбекистан вже активно експортують ранній виноград з відкритого ґрунту (сорт “Чілгі”). Буквально кілька днів тому ціни на цей виноград в Таджикистані обвалилися до 50 центів США за кг, оскільки пропозиція на ринку різко зросла. Сьогодні в Таджикистані температура повітря перевищує 40 градусів за Цельсієм, тому виноград швидко дозріває.

Україна, маючи схожі з Молдовою умови для вирощування столового винограду, є нетто-імпортером цих фруктів. При цьому Молдова експортує в рік понад 80 тис. тонн столового винограду.