Экономикаfinbalance.com.ua30 июн.

НБУ: БАНКИ ЗМОЖУТЬ ПРОДАВАТИ ГОТІВКОВУ ВАЛЮТУ ДЛЯ ФІЗОСІБ ЗА БЕЗГОТІВКОВІ ГРИВНІ

nk_hauz/-mdodcgxblsiiufilzvw.jpg

НБУ повідомив, що продовжує здійснювати кроки з валютної лібералізації

Так, з 30 червня:

- Уповноважені установи матимуть змогу продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу фізособи, яка здійснює таку операцію.

Також уповноваженим установам буде дозволено здійснювати купівлю та продаж готівкової іноземної валюти фізособам за безготівкові кошти у гривні у касах уповноважених установ, їх відокремлених підрозділів, пунктах обміну іноземної валюти.

- Банки зможуть здійснювати операції з купівлі та продажу банківських металів із фізичною поставкою за безготівкові кошти у гривні фізособам, а також банківських металів у вигляді монет на аналогічних умовах – юридичним особам.

- Розширено можливості громадян з інвестування за кордон – фізособа-резидент зможе проводити відповідні операції за участі резидента-торговця цінними паперами.

Зміни передбачають, що для здійснення інвестиції в іноземні фінансові інструменти торговець діятиме як брокер (за рахунок такої фізособи). Так, кошти в іноземній валюті переказуватимуться з поточного рахунку громадянина в банку на поточний рахунок торговця, відкритий в цьому ж банку, з подальшим їх переказом за кордон або на поточні рахунки нерезидентів, відкриті в Україні.

- Уточнено перелік виключень з річного е-ліміту для низки валютних операцій юросіб та фізосіб-підприємців.

Зокрема, до них було віднесено операції з відшкодування резидентом-боржником коштів нерезиденту гаранту, який виконав забезпечене гарантією чи порукою зобов’язання резидента боржника перед резидентом-кредитором.

- Знято обмеження строку на коригування помилкової інформації у повідомленні про договір, що було надано банком до АІС НБУ "Кредитні договори з нерезидентами".

Вказані зміни затверджені постановою правління НБУ від 29 червня 2021 року №62 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та набувають чинності з 30 червня 2021 року.

💬 Последние комментарии
е
не гавкай тут..марш в песочницу и под мост морячков обслуживать..ишь раскудахталась прошмандовка американская...
Елена
Ну вот результат войны Зеленского с олигархами,им это не нравится, разве не понятно.
Елена
Абсолютное большинство боевиков в Чечне сами чеченцы,тпк что не надо тут свистеть,я не против что Россия навела там конституционный порядок,просто ставлю параллели.сам холуй
Луна -2
А что ЧЕЧНЯ?тАМ ТАК СЕЙЧАС ОТСТРОИЛИ ЕЕ ЧТО НЕ УЗНАЕШЬ -и ДУМАЮ ,Чеченцы стали понимать что лучше жить с Россией, чем на своих хлебах -И одной нефтью сыт не будешь .
Весёлый Роджер
ЭЙ Шмуля мудил? А коди ты чуял, шо я такое про Горбача говорил, коди тоби на АЗС дальнобой по самые гланды засадил? Отвечай - у дупу эбаный ДЭБИЛ!
е
Елена, это та самая Америка на которую ты тут ВСЕХ призываешь равняться?
Луна -2
Батька может рассердиться, и послать десант на Украину -тогда посмотрим , как будет действовать, жидко обделавшись, УКРАИНА