НБУ відновив продаж валюти на міжбанку для стримування падіння гривні
Экономикаbabel.ua19 сентября 2020

НБУ відновив продаж валюти на міжбанку для стримування падіння гривні

Національний банк України вперше від кінця липня вийшов на міжбанк із продажем валюти для підтримки курсу гривні.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Протягом тижня (14—18 вересня) НБУ продав на міжбанківському валютному ринку 71 млн доларів, лише у п’ятницю, 18 вересня, регулятору довелося продати 20 млн доларів, щоби заспокоїти ринок. Водночас Нацбанк не купував валюту.

Від початку року Нацбанк купив на міжбанку 4 509,40 млн доларів і продав 3 362,80 млн доларів.

На понеділок, 21 вересня, НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 28,17 за долар, що є максимальним показником від кінця березня 2020 року, коли долар різко зріс через ситуацію з коронавірусом.

1 липня голова НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Причиною він назвав «систематичний політичний тиск». 3 липня Верховна Рада звільнила Смолія з посади голови Нацбанку.

В Офісі президента заявили, що незалежність Нацбанку залишається пріоритетом для влади, про що неодноразово казав Зеленський.

16 липня фінансовий комітет Ради підтримав кандидатуру Кирила Шевченка, після чого Верховна Рада проголосувала за його призначення головою НБУ.

Одночасно зі зміною голови регулятора різко зріс курс долара — від 26,66 (1 липня) до 28,11 (18 вересня). Курс гривні продовжує падати.

Написать комментарий