НБУ викупив за тиждень понад 100 млн доларів на міжбанку
Экономикаfbc.ua22 июня 2021

НБУ викупив за тиждень понад 100 млн доларів на міжбанку

Минулого тижня (з 14 по 18 червня) Національним банком на міжбанківському валютному ринку було викуплено 113,8 мільйонів доларів, продано – 20 мільйонів.

Зокрема, 39,8 мільйонів доларів були викуплено завдяки інтервенціям за запитом найкращої ціни, 74 мільйони шляхом інтервенцій за єдиним курсом. 20 мільйонів доларів було продано завдяки інтервенціям за єдиним курсом, інформують в НБУ.

За півроку Нацбанком було викуплено у резерви 819,3 мільйонів доларів, продано – 90 мільйонів.

Нагадаємо, що в травні українці продали близько 1,7 млрд доларів, тоді як покупка цієї валюти не перевищила 1,45 млрд доларів. В національного регулятора говорять про те, що стабільний курс (27,5 грн за долар) є стимулом для продажу валюти – і готівкової, і безготівкової.

Також ми писали, що, заданими НБУ, інфляція в цьому році прискорилась до 9,5%, а за місяць ціни зросли на 1,3%. В Нацбанку зазначають, що така динаміка відбувається через високу мінливість споживчого набору, зокрема подорожчанням природнього газу та соняшникової олії. Також подорожчали продовольчі товари на понад 11%. І така ситуація спостерігається в усьому світі. Послуги теж виросли в ціні на 8%. Динаміку в зростанні показали найбільше заклади громадського харчування, культури та відпочинку, оренди, утримання та ремонту житла, а також курси іноземних мов та мобільний зв’язок.

Написать комментарий