Экономикаfinbalance.com.ua25 янв.

НБУ ВТРАЧАЄ ВАГОНИ НІКОПОЛЬСЬКОГО ЗАВОДУ ФЕРОСПЛАВІВ

19 січня Київський апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватбанку на рішення Госпсуду м. Києва від 12.12.2017 (в справі №910/15463/17), яким було задоволено позов ПАТ "Нікопольський завод феросплавів" до НБУ та розірвано три договори застави рухомого майна (№35, №38, №39), укладені між позивачем та відповідачем як забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку по кредитам рефінансування. Яке саме рухоме майно є предметом застави, в судових матеріалах не уточнюється. Разом з тим, як писав Finbalance, у вересні Печерський райсуд м. Києва за клопотанням ГПУ наклав арешт на низку активів «приватівців», які були передані Нацбанку в заставу по кредитам рефінансування. Серед них фігурували в т.ч. 189 вагонів, напіввагонів, платформ тощо, які належать ПАТ «Нікопольський завод феросплавів».

Контекст

За даними НБУ, на 01.12.2017 борг Приватбанку перед Нацбанком по рефінансуванню становив 12 млрд грн (з них 11,8 млрд грн – прострочена заборгованість), зменшившись за 11 місяців 2017 року на 6 млрд грн (із 18 млрд грн на 01.01.2017). Як писав Finbalance, суди (в т.ч. апеляційної інстанції) винесли вже 20 рішень (в справах за позовами "приватівських" компаній), які зобов`язують Приватбанк погасити борги перед НБУ. Крім цього, суди задовольнили низку позовів «приватівських» структур та розірвали іпотечні договори та договори застави, які позивачі уклали з НБУ як забезпечення боргових зобов`язань Приватбанку по рефінансуванню. У результаті цього НБУ втратив право на низку активів "приватівців". Йдеться про об`єкт на гірськолижному курорті "Буковель"; ангар для літаків аеропорту "Дніпропетровськ"; вагони ПАТ "Дніпроазот" і ПАТ "Покровський гірничо-збагачувальний комбінат"; завод "Біола", готель "Жовтневий" та ще кілька об`єктів нерухомості в м. Дніпро (див. тут і тут). Також НБУ не зміг "відбити" у "приватівців" зерновий термінал "Бориваж". Щоправда, в кількох судових спорах Нацбанку таки вдалося уникнути поразки (як це було, наприклад, у випадку з ТОВ «Акватера» та Pennylane – Comercio Internacional LDA). У будь-якому разі як мінімум на частину з цих активів судові органи за клопотанням ГПУ наклали арешт в рамках кримінального провадження №42014000000001261 щодо 19 млрд грн рефінансування для Приватбанку (перелік активів – у т.ч. тут і тут). Для арешту (замороження) майна в рамках виконання наказу Суду Лондона потрібні "підтверджувальні" рішення українських судів. Як показує поточна судова практика, з цим навряд чи буде просто. У Нацбанку неодноразово наголошували, що борги Приватбанку по рефінансу забезпечені не лише різними активами «приватівців», але й особистою порукою Ігоря Коломойського. Прес-служба Приватбанку в коментарі для Finbalance визнавала, що погашення банком рефінансування призводить до зменшення зобов’язань Ігоря Коломойського як поручителя. На фоні цього І. Коломойський подав низку позовів до НБУ про розірвання договорів поруки. За словами юристів та фінансистів, проблема для НБУ полягає в тому, що перед тим, як висувати боргові вимоги до поручителів, Нацбанк мав би визнати Приватбанк проблемним, а то й неплатоспроможним.

💬 Последние комментарии
Франкоговорящий китаец
Так это получается ещё более жесткая цензура чем при СССР. Там спокойно себе ходили книги на украинском. Фильмы на украинском и много чего ещё. Язык в чём виноват? Ну запретите немецкий, была же война с немцами.
странности пэрэклада универа ПОП.лавЬского
slave = ведомый кем то, преклоняющийся перед... - славянин = огне-поклонник, язычник, поклоняющийся огню... ещё до крещения (куевской)Руси никому неизвестным Иешуа из какого то Назарета выпускникам Поющего ректора это не понять - ЭТО ДРУГОЕ
странности перевода
slave = раб ,, slavs = славянин
Флойд НАШ !!!
США превращает белых украинцев в людей второго сорта
Гражданская война в США неизбежна
Немцы возложили на Украину ответственность за развязывание второй Мировой войны с Гитлером в 1941-45 гг
Крым НАШ !!!
в каком году Рука Кремля подарила Украине Крым ???
Горбатый
Жопа - это туда! Верной дорогой идете!