Экономикаsuspilne.mediaSep 8

НБУ зареєстрував перші колекторські компанії

nk_hauz/hSKXoWSnR.jpeg

Перші юридичні особи пройшли процедуру реєстрації в Національному банку та набули статусу колекторських компаній.

Як повідомляє пресслужба НБУ, такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 3 вересня.

Банк нагадав, що у 2021 році в Україні вперше з’явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній та фінансових установ під час урегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами. Щоб мати можливість надавати колекторські послуги, установа повинна пройти реєстрацію в НБУ.

Усі компанії мали місяць з липня по серпень, щоб подати до Нацбанку необхідні документи для включення до реєстру колекторських компаній. НБУ, своєю чергою, зареєстрував установи, які відповідають усім вимогам законодавства.

Що відомо

З 14 липня набула чинності більшість норм закону про захист боржників, який змінює правила роботи колекторських компаній. Що змінюється в роботі компаній, які покликані стягувати борги, та куди звертатися громадянам, які стали жертвами колекторів, Українське радіо розпитало у юриста Правобережного центру безоплатної правової допомоги Андрія Мірошника.