Экономикаfinbalance.com.ua22 апр.

НБУ ЗУПИНИВ ЛІЦЕНЗІЇ ЩЕ 5 СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ, А 6 - ЗОБОВ`ЯЗАВ УСУНУТИ ПОРУШЕННЯ

nk_hauz/-myqgfi7vhcdxnrkebqb.jpg

НБУ повідомив, що застосував заходи впливу до 11 страхових компаній за порушення нормативів.

Відповідне рішення прийняв Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг, розглянувши акти щодо порушення страховиками обов’язкових нормативів за 9 місяців 2020 року.

На початку березня акти про правопорушення були складені щодо 46 компаній за результатами безвиїзного нагляду за страховими компаніями у ІІ півріччі 2020 року.

Під час першого засідання було вирішено зобов’язати шість страховиків усунути порушення нормативів. За результатами другого засідання Національний банк вирішив зупинити дію ліцензій чотирьох страхових компаній.

Таким чином, Національний банк вже розглянув акти про правопорушення 21 страхової компанії.

За результатами третього засідання Комітету вирішено:

1. Тимчасово зупинити дію всіх ліцензій п’яти компаній:

- ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КАПІТАЛ-СТРАХУВАННЯ" (код за ЄДРПОУ 34807946); - ТДВ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "НІКА" (код за ЄДРПОУ 30415998); - ПрАТ "АЛЬЯНС-ГАРАНТ" СТРАХОВА КОМПАНІЯ" (код за ЄДРПОУ 22897640); - ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ФІНЕКС" (код за ЄДРПОУ 22321992); - ТДВ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ФІНТЕХ" (код за ЄДРПОУ 43199867).

Як зауважує НБУ, деякі з цих компаній допускали порушення нормативів неодноразово упродовж календарного року (недотримання обов’язкових фінансових нормативів також було у першому кварталі та першому півріччі 2020 року). Страховики не усунули повністю порушення станом на дату засідання Комітету.

"Національний банк вирішив зупинити дію ліцензій цих компаній, оскільки вони не мають необхідного обсягу прийнятних активів для поглинання збитків, які можуть виникнути в майбутньому. Частина з них, в тому числі не має достатньо прийнятних активів для виконання страхових зобов’язань. Дефіцит прийнятних активів цих компаній перевищує 50%, а у деяких сягає 99%. Продовження укладання договорів страхування в умовах вищезазначеного фінансового стану призведе до збільшення зобов’язань страховика та збільшення ризику неповного та/або несвоєчасного виконання зобов’язань перед більшою кількістю споживачів та інших клієнтів.

Частка цих страховиків на ринку становила 6,7% у 2020 році за страховими преміями. Зазначені компанії активно працювали з юридичними особами та приймали ризики у перестрахування від страховиків-резидентів. Основними видами страхування цих компаній є страхування майна, фінансових ризиків, страхування кредитів та вантажів", - інформує регулятор.

2. До шести страхових компаній застосовано захід впливу у вигляді зобов’язання вжити заходів для усунення порушення:

- ПрАТ "ПЕРЕСТРАХУВАЛЬНЕ ТОВАРИСТВО "ЄВРОПОЛІС" (код за ЄДРПОУ 21510644); - ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "МИР" (код за ЄДРПОУ 19209435); - ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ОСТРА" (код за ЄДРПОУ 14288111); - ПрАТ "СТРАХОВА ФІНАНСОВА ГРУПА "ГЛЄБОВ І ПАРТНЕРИ" (код за ЄДРПОУ 31565863); - ПрАТ "УКРАЇНСЬКА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКА" (ЄДРПОУ 13490997); - ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ" (ЄДРПОУ 13494943).

"Такий захід впливу було обрано, оскільки ці компанії не порушують нормативи, пов’язані із страховими резервами, а обсяг та стабільність прийнятних активів для покриття страхових резервів не викликає наразі застережень", - коментує НБУ.

Як констатується, ПрАТ "УКРАЇНСЬКА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКА" та ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ" є членами Моторного (транспортного) страхового бюро України і здійснюють діяльність з обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВ). ПрАТ "УКРАЇНСЬКА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКА" не дотримується нормативу платоспроможності та достатності капіталу, а ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ" не сформувало гарантійний фонд відповідно до законодавства. Станом на дату засідання Комітету порушення, зафіксовані в актах, страховиками не усунуті.

Всі 11 страховиків зобов’язані у строк до 4 червня 2021 року усунути порушення та подати Національному банку звіт про їхнє усунення і засвідчені у належний спосіб документи, які це підтверджують.

Рішення про застосування заходів впливу набуває чинності 22 квітня 2021 року.

Перевірити чинні ліцензії фінансової установи можна на вебсайті Національного банку за посиланням.

Довідково

Норматив платоспроможності та достатності капіталу є базовим в системі платоспроможності страховиків, забезпечує запас капіталу для поглинання потенційних збитків від здійснення ними діяльності. Порушення цього нормативу несе загрозу повному та своєчасному виконанню страховиками своїх зобов’язань за укладеними договорами страхування.

Застосування до страховика заходу впливу у вигляді тимчасового зупинення ліцензій не припиняє дію вже укладених на цей момент страховиком договорів страхування. Страховики зобов’язані в повній мірі виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами страхування, в тому числі виплачувати страхове відшкодування, незалежно від заходів впливу, які застосовуються до страховика за порушення законодавства.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Хохлоту не знает слова "РЕФЕРЕНДУМ"?
Весёлый Роджер
Що там з ГАЗОМ Шмуля, яки цены, МУДАК ты пархатый- убил дедушку лопатой? Ну ка сбреши нам про кровавого Янека и 70 копеек за куб!!! Дафай Шмуля Сруля - высерай....! Лохам-xoxлам на щирые уши гивно навешивай!
Весёлый Роджер
Пошёл на фуй МРАЗЬ пархатая!!! Ты Шмуля МУДАК свинорылый - таким и здохнешь, ТВАРЬ и сраколиз - дешёвка, нацисткий холуй! «Елена – 13 июня 2021 - Володимир Олександрович борется с олигархами,под руководством Америки.Слава Америке!» «Елена- 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный,…», а Кролик Сеня - конгениальный вор высшей категории! «Елена -29 августа 2020 - Та ты шо?то же не олигархи,то успешные бизнесмены труженники, он тяжко работали,и заслуженно получили своё вознаграждение…» «Елена – 06 Nov 2021 - Трудоголики между прочим,не пили безбожно как ты ,а деньги зарабатывали как могли, пусть и не очень правидным способом, завидно?хе,хе,хе» Ось то да!!! Наэбати 25-32 млн завистливых щирюков – ось цэ дило! Так Шмуля мудилло? «это ты так тварь утверждаешь,где ответ уёбок?»
------
Учитывая что совсем недавно туалетные отходы выбрасывали на улицы Лондона.а французкая знать как шелудивые коты валяли по углам , за шторками своих замков крути не крути а в крови в них это осталось.И римское воспитание не помогло.Хотя ищё в античные времена в человечества были хорошие санитарные наработки и нормы поведения.
Елена
Как известно его☝️ того ☝️,сами знаете кого называют Теснейшим,а что это значит?а это то что он скрывает ине раскрывает свои планы,а это значит,что всё может быть, расслабляться,как Роджер на Мальте,нам нельзя, бережного бог бережёт.А Роджер козёл.
Елена
Завидно то как козлоослику,это капитализм, здесь чем больше состояние,тем больше работящий , умнейший человек,не халявщик,не сидящий и ждущий кого бы раскуркулить и тут же пропить эти деньги , вот такие они Роджер, ударники капиталистического труда, только вместо грамот,благодарностей и всяких там переходящих флагов награды у еих в денежном выражении, они развивают свои бизнеса, платят налоги,дают людям работу,одни от них козлоослик ништяки всем,а тебе зависть, вот такие они , красавцы и вот такой ты мерзавец.хе.
РОССИЯ ЖДЁТ ХОЛОДОВ?
Россия для вторжения в украину применит ББМ - БОЕВЫХ БЕЛЫХ МЕДВЕДЕЙ! Драпающую в панике ЗСУ преследовать будут БПР - БОЕВЫЕ ПИНГВИНЫ РОССИИ, забрасывающие укров 120мм яйцами! А в это время куев будут бомбардировать БОЕВЫЕ ГАГАРЫ снарядами по 500кг. К вечеру этого дня украина капитулирует!!!