Экономикаwww.ukrinform.ua22 авг.

Немчінов розповів, на що підуть €100 мільйонів польського кредиту

nk_hauz/-mfhhifcubyndds1d8wj.jpg

З виділених Польщею 100 млн євро за програмою «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні» 60 млн підуть на ремонт та облаштування доріг, 40 млн - на облаштування пунктів перетину на кордоні.

Цей кредит є дуже вигідним для України, адже має відсоткову ставку лише 15%, повідомив під час брифінгу міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, передає кореспондент Укрінформу.

«Зрозуміло, що кредит надзвичайно вигідний, тому що він на 30 років, 5 років – пільгового періоду, відсоткова ставка 15 % - це дуже хороша ставка. І ми ж розуміємо, що 100 млн євро – це понад 3 млрд гривень для двох областей Львівської і Волинської, левова частка, звичайно, на Львівську, це дуже великі вкладення в дорожнє будівництво. 60 млн євро буде використано для підходів до пунктів перетину, 40 млн євро – на самі пункти перетину. Українська держава буде погашати лише ПДВ, це близько 20%», - сказав Немчінов.

Львівщина ще з 2015 року чекала на ці кошти, але втілювати проєкт почали лише цього року.

«Історія з цими коштами тягнеться давно. Договір про надання кредиту на 100 млн євро між урядом України та урядом Республіки Польща було укладено ще 2015 року. Ратифіковано у 2016-му. І, як бачимо, лише зараз почали роботи», - повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бочко.

Президент Національної асоціації дорожників України Тарас Сиротинський підкреслив, що головне зараз налагодити нормативно-правову базу і фінансову систему, адже країни Європи працюють за дещо іншими фінансовими вимогами і критеріями ніж Україна.

«Це є певний інструментарій залучення коштів, як на мене, в цілому світі коштів не бракує, це один з варіантів правильно їх залучати і використовувати. Це є пілотний проєкт «Запроєктуй-Збудуй». Тут є ще багато нюансів, але ми працюємо на те, щоб світові фінансові установи зрозуміли, що тут можна вкладати кошти і вони працюють і з державою Україна можна мати справу», - сказав Сиротинський.

Як повідомлялося, програма «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні», спрямована на покращення інфраструктури прикордонних територій, була започаткована у 2015 році.

За цим проєктом Польща виділила 100 мл євро для покращення інфраструктури прикордонних територій.

💬 Последние комментарии
3020
Ну допустим, блядский вертеп, в Киеве разместился ещё в 2014 году и не куда не уезжал. Директором этого вертепа, есть один из его устроителей, Кличко. Вопрос только один. В какой стране мира главами государства и столицы являются крайне недалёкие, сознательные вруны, но очень жадные персонажи из телика? Кто из них тупой, а кто хитрожопый трендливый поц, всем понятно, кроме их умственно ограниченных избирателей. Зедебилау, просто отбитому головой дебилу и их дебилковатому электорату, посвящается сей вертеп, которого они все вместе достойны.
3020
А женская грудь, как часть тела, мужиков вообще не волнует? Это шарлатанство, а не научная точка зрения и издание Freudin, это филиал бара "Голубая устрица".
Елена
Луночка в вашей искренности никто не сомневается, абсолютно.
Луна -2
А Вы зря сомневаетесь .Если вы искренне желаете мне здоровья -я отвечаю вам также -искренне.
Елена
Умная вы,я средняя, просто Роджер такой, примитивный,нна его фоне и Таня Черновол проФФессор.
ера
а вот тут...я очень сомневаюсь...
ера
правильно...за твой ум...ЛЮБЛЮ УМНЫХ...