Экономикаnews.finance.ua2 апр.

НКРЕКП озвучила квітневий тариф на електроенергію для бюджетних організацій

nk_hauz/-mxdp0agco84jfkyyvkd.jpg

У відповідь на численні звернення споживачів електричної енергії у НКРЕКП повідомили, що Кабінет Міністрів України включив постачання електричної енергії постачальникам універсальних послуг бюджетним установам, за ціною, що не перевищує ціну універсальної послуги для малих непобутових споживачів (з урахуванням послуг з передачі та розподілу).

Про це йдеться у повідомленні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Проект відповідних змін до згаданої постанови КМУ, розроблений за участю НКРЕКП, був прийнятий 31 березня 2021 року під час засідання Уряду.

Тобто з квітня бюджетні організації будуть отримувати електроенергію за ціною 1,68 грн за кВт-год, як і населення.

«НКРЕКП вітає внесення таких змін, оскільки вони спрямовані на захист прав споживачів електричної енергії,» — зазначають у відомстві.

Навіщо це:

  • бюджетні установи, в тому числі лікарні, які не встигли обрати електропостачальника і у яких 1 квітня 2021 року завершується термін постачання електричної енергії від постачальника «останньої надії», продовжуватимуть отримувати електроенергію без перебоїв;
  • прийняті зміни надають право таким установам, без проведення тендерних процедур із закупівлі електроенергії, укладати договори на постачання електроенергії за ціною, що не перевищує ціну універсальної послуги для малих непобутових споживачів (з урахуванням послуг з передачі та розподілу) на відповідній території.