ЭкономикаagroportalApr 2

НУБіП просить захисту від «екологічних» провокаторів і рейдерів

nk_hauz/-mxgueyzhv8yobncb7c9.jpg

Вчена рада Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) звертається до керівництва держави, громадськості, вчених, засобів масової інформації, правоохоронних органів з проханням зупинити свавілля, наступи на колектив, притягнути провокаторів до відповідальності. 

Як говориться у заяві вченої ради НУБіП, протягом останнього часу в ЗМІ поширюється відверто неправдива інформація щодо ніби зумисної вирубки дерев у Ботанічному саду НУБіП України.

«Група «громадських діячів», які, не маючи фахової підготовки, реалізуючи певні політичні замовлення з метою дискредитації колективу університету, робить неправдиві заяви, направляє десятки запитів до правоохоронців, у різні органи влади, повністю ігноруючи екологічне, природно-заповідне законодавство України», — підкреслюють учені.

В університеті підтверджують, що згідно з Порядком видалення дерев у населених пунктах, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 р. №1045, проводилося видалення аварійних і сухостійних дерев. На всі видалені дерева оформлено необхідні документи ще в 2019 році, підготовлено акти їх обстежень.

«Так званих екологів не хвилює, що поряд зі всохлими, аварійно небезпечними деревами розташовані дитячий садок, школа, де перебувають понад 700 дітей, а також 15 тисяч студентів і співробітників університету. Неодноразово мертві дерева вже падали біля дитячого садка, на доріжках, де ходять люди, загрожуючи їхньому життю.

Вказані особи зумисне однобоко інформують громадськість України про діяльність нашого колективу, компрометуючи його, при цьому замовчуються такі факти як те, що лише за останній рік нами висаджено більше 1 мільйона дерев, зокрема 650 дерев на території столиці, у тому числі й дубів. За висновками експертів, лісове і садово-паркове господарство університету утримується в зразковому порядку та є окрасою м. Києва», — зазначають у НУБіП.

Тривожним, на думку вчених, є те, що на тлі цих атак на університет невідомими особами через «чорних реєстраторів» незаконно здійснено спробу вилучити 29 га лісів Боярської ЛДС на території Феодосіївської територіальної громади (неподалік сіл Круглик, Лісники та Ходосіївка). Ректорат звернувся до всіх правоохоронних органів, у т.ч. НАБУ, щодо зупинення цього рейдерського захоплення.

«Разом із тим ми бачимо, що дехто з політичних сил радіє нинішньому скандалу навколо університету, маючи на меті прикрити дії злочинних угруповань, спрямованих на незаконне відторгнення університетських земель. Та цього не буде! За останні 7 років жодного квадратного метра землі не було втрачено університетом», — підкреслили в НУБіП.