Экономикаmind.uaSep 7

Обсяг угод зі злиття та поглинання у світі цього року може побити рекорд

nk_hauz/v7wgUgS7R.jpeg

Угоди М&А вже вдічі перевищили минулорічні цифри

Обсяг угод злиття і поглинання в світі в 2021 році може стати рекордним: з початку року компанії вже уклали угоди на загальну суму близько $4 трлн, за даними Refinitiv, на які посилається FinMarket.

Цей показник більш ніж удвічі перевищує значення за аналогічний період минулого року. У разі, якщо темпи активності на ринку M & A збережуться, обсяг угод може перевищити рекордне значення в $4,3 трлн, зафіксоване до початку глобальної фінансової кризи в 2007 році.

«Зважаючи на те, що більшість компаній отримали рекордний прибуток і мають доступ до недорогих кредитів, а їх акції демонструють зростання, складно уявити, що активність у сфері M&A сповільниться в наступні півроку-рік», – каже глобальний директор з M&A юридичної компанії Sullivan & Cromwell Френк Аквіла.

В одному тільки серпні, який, як правило, відрізняється слабкою активністю угод M&A, було укладено угод на загальну суму $500 млрд порівняно з $289 млрд за аналогічний період минулого року.

З початку січня було укладено майже 40 000 угод, при цьому багато з них є великими і обчислюються кількома мільярдами доларів. У їх числі – угода американського концерну General Electric Co. (GE) з продажу свого підрозділу лізингу літаків ірландської AerCap Holdings NV за більш ніж $30 млрд і конкуруючі пропозиції канадських найбільших залізничних компаній про купівлю американської Kansas City Southern за понад $31 млрд.

Найістотніша активність спостерігається в технологічному секторі: на його частку припало 21% від загальної кількості угод порівняно з 16% роком раніше. Це найвищий показник з 2000 року, коли в технологічному секторі спостерігався бум.

З початку поточного року технологічні компанії в сукупності уклали 8742 угоди загальною вартістю $832 млрд у порівнянні з $301 млрд за аналогічний період роком раніше і $291 млрд в 2019 році.

У число найбільших угод входять:

  • виділення хмарної інфраструктури Dell Technologies Inc. – VMWare Inc.- в окрему структуру за $52 млрд,
  • об'єднання сінгапурського розробника сервісу на замовлення таксі Grab Holdings Inc. зі SPAC на $40 млрд
  • угода Microsoft Corp. про купівлю розробника рішень для розпізнавання мови і текстів Nuance за $19,7 млрд з урахуванням боргу.

Активність угод у фінансовому секторі і сфері нерухомості також істотно зросла. У числі найбільш великих угод можна виділити угоду платіжної компанії Square Inc. про купівлю австралійської фінтех-компанії Afterpay Ltd. за $29 млрд.