ОГТСУ пропонує впровадити механізм контролю за використанням тарифних коштів облгазів
Экономикаwww.ukrinform.ua01 декабря 2020

ОГТСУ пропонує впровадити механізм контролю за використанням тарифних коштів облгазів

Підвищення тарифів на послуги розподілу природного газу для операторів газорозподільних систем (облгазів) має відбуватися одночасно із впровадженням дієвого механізму контролю їх цільового використання.

Про це повідомили у пресслужбі ТОВ «Оператор ГТС України».

«25 листопада 2020 року НКРЕКП схвалила проєкти постанов про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для 22 операторів газорозподільних систем (ОГРМ або облгазів). У результаті перегляду з 01 січня 2021 року тарифи 20 з 22 ОГРМ планується підвищити. Дванадцять з цих ОГРМ є боржниками Оператора ГТС України, які не розраховуються за відібраний природний газ з системи магістральних газопроводів для власних виробничо-технічних потреб, створюючи негативні небаланси», - йдеться у повідоменні.

ОГТСУ підтримує встановлення прозорих тарифів, які відповідають обґрунтованим витратам ОГРМ, але наголошує, що підвищення для компаній-боржників має відбуватися із одночасним запровадженням дієвого механізму контролю використання коштів. В іншому випадку, підвищення тарифів не є гарантією їх цільового використання у майбутньому та не запобігає подальшому утворенню боргів перед Оператором ГТС.

Компанія пропонує реалізовувати перегляд тарифів для ОГРМ, які мають заборгованість перед ОГТСУ, при дотриманні наступних умов: повний розрахунок з ОГТСУ за раніше відібраний природний газ з газотранспортної системи в обсязі, передбаченому у тарифі відповідного облгазу за попередній період; та впровадження спеціальних розподільчих рахунків з автоматичним розщепленням грошових надходжень за послуги ОГТСУ та ОГРМ.

Як повідомлялося, сукупна заборгованість ОГРМ, чий тариф буде переглянутий у сторону підвищення, за створені негативні небаланси перед ОГТСУ, становить майже 772 млн грн: Луганськгаз – 273 млн грн, Тернопільміськгаз – 196 млн грн, Донецькоблгаз – 85 млн грн, Кіровоградгаз – 68 млн грн, Київоблгаз – 59 млн грн, Уманьгаз – 26 млн грн, Херсонгаз – 24 млн грн, Мелітопольгаз – 12 млн грн, Одесагаз – 10,4 млн грн, Тернопільгаз – 9,6 млн грн, Шепетівкагаз – 4,0 млн грн, Коростишівгаз – 3,7 млн грн.

ОГТСУ наразі вживає всіх можливих заходів, щоб повернути борги та не допустити їхнього накопичення в майбутньому. В жовтні компанія отримала позитивні судові рішення у перших трьох справах проти облгазів щодо відшкодування заборгованості на загальну суму 237,5 млн грн. На розгляді господарських судів знаходяться ще 19 аналогічних справ.

Також ОГТСУ підтримує введення з наступного газового року плати за нейтральність балансування газу. Це дозволить вирішити проблему небалансів, зменшити фінансові ризики для державної компанії та пришвидшити створення ліквідного газового ринку в Україні.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Хватит брехать - читайте тильки честно продажного пропахандона хунты, бывшего вора-хандона, Шмулю, он же играет тут бабу "младую", с лёгким налётом плесени: «Елена, 19.11.2019 20:12 Это было раньше…, а сейчас подъём, идёт подъём эконимика и уровня жизни населения.» Скачите тай спивайте щеневымрло и життя сама по себе наладится! Сало уронили, хероям убийцам мало!
Весёлый Роджер
Это ты про что сейчас написал? Про какие 2%? От чего, от твоих засранных мозгов? Это же продажи НОВЫХ машин всего за ОДИН год! И там не так считается, а с умножением минимум на пять, значит 10% получили новые машины, а за ДЕСЯТЬ лет - все 100%!!! А яки показатели у смокчующих панские члены? Ну тех, шо всё думкой бохатеют? Що? Ны чую? Що-то ты забыл написать? Ну так похвались мудак старый! ВСЕГО у щирых мовнюков-гивнюков було продано 60 095!!! Алле!!! Шизик Тупой, вникни в цифры дэбил - 1.5 млн у пидсанкционных москалей и 60 тыс. у скакунов-дрестунов эуропомечтателей!
ЗАПАНУВАЛЫ ХЛОПЦИ
ФОПы в ЖОПЕ?
е
Родину любят когда она уважает всех своих граждан...а если все делается в угоду малой части, то о какой любви ты тут вещаешь, любитель прокси??
3020
И эти люди рассказывают всем как не красиво пальцем в носу ковыряться. Ляшко, вам в дупу.
анархист
все верно , дядя Вова ,чеши их против шорстки
СТЕСНЯЮСЬ СПРОСИТЬ
А посольство США им зачем? Барину жаловаться пойдут? Челобитную приготовили?
Авторские статьи
Геополитика2 часа назад
Как Netflix видит то, что останется от Украины к 2036 году 1
Видео3 часа назад
Джангиров: Что такое украинский коловорот и почему в схватке США и Китая Россия - третий радующийся?
Геополитика4 часа назад
Новая глава: как будут взаимодействовать Вашингтон и НАТО при Байдене
Политика4 часа назад
Рейтинг Зеленского падает с невиданной прежде скоростью 1
Геополитика5 часов назад
Техас - мощный штат.
Политика5 часов назад
Извержение мовного вулкана грозит обернуться «последним днём Помпеи» 2
Политика5 часов назад
Травля африканца из Запорожья. Украине понадобится свое движение Black Lives Matter 1
Политика6 часов назад
Олена Лукаш. Закон про референдум. Медична система в Україні. Вакцинація. Легалізація медичного канабісу. Освіта в Україні
Экономика6 часов назад
Хватит кормить внешних кредиторов, оправдывая это войной!