ОЩАДБАНК РЕСТРУКТУРИЗУЄ БОРГИ ВЛАСНИКА ТРЦ "ГУЛІВЕР"
Экономикаfinbalance.com.ua01 марта 2020

ОЩАДБАНК РЕСТРУКТУРИЗУЄ БОРГИ ВЛАСНИКА ТРЦ "ГУЛІВЕР"

Ощадбанк розпочав процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ “Три О”, свідчать дані Секретаріату з фінансової реструктуризації.

У переліку пов’язаних осіб боржника - в т.ч. ТОВ “Компанія “Мобіл Вест”, Podemos LLP, Budley Coast Limited, Hetiber Finance Limited, Lavish Ventures Limited.

Нагадаємо, ТОВ “Три О” - власник та управляючий столичного ТРЦ “Гулівер” (Gulliver), а вказані пов’язані особи - засновники ТОВ “Три О”.

Восени 2018 року Ощадбанк та Укрексімбанк виставляли на продаж права вимоги за кредитами, в забезпеченні по яким ТРЦ “Гулівер”. Стартова ціна була 18,2 млрд грн. Однак тоді торги не відбулися.

Раніше в держреєстрі речових прав на нерухоме майно наводилася інформація, що «Гуллівер» було передано в заставу Ощадбанку та Укрексімбанку під консорціумний кредит на 441 млн дол (з яких 352,8 млн дол – від Ощадбанку; 88,2 млн дол – від Укрексімбанку) з погашенням до 30.11.2025.

У березні 2016 року газета “Дзеркала тижня” з посиланням на власні джерела писала, що Ощадбанк реструктуризував кредити, пов’язані з “Гулівером”, під 9% річних, при тому що на ринку ставки сягали під 30%. Глава правління Ощадбанку Андрій Пишний тоді утримався від коментарів з цього приводу, пославшись на банківську таємницю. Дещо згодом, відповідаючи на питання журналістів з приводу цієї ж інформації, А. Пишний наголошував, що «всі без винятку рішення кредитного комітету та правління банку розглядаються за участю куратора НБУ» (цитата).

У вересні 2016 року екс-керівник прес-служби Мінфіну наводила інформацію (з посиланням на неофіційні джерела), що «кілька років тому Ощадбанк видав компанії "Три О", що управляє столичним ТРЦ "Гулівер", $460 млн кредиту, в той час як ринкова вартість заставного майна становила ледь половину від цієї суми» (цитата).

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ “Три О” значиться В`ячеслав Ігнатенко. Водночас у пресі власником/співвласником ТРЦ «Гулівер» неодноразово називали Віктора Поліщука, який був власником збанкрутілого банку «Михайлівський» і з яким пов’язують мережу «Ельдорадо». Крім того, в ЗМІ не виключали причетність до ТРЦ різних представників оточення Януковича.

Упродовж 2018 року Ощадбанк реструктуризував заборгованість низки компаній, які пов’язували з В. Поліщуком (у т.ч. ТОВ “Дієса”, ТОВ “Технополіс-1”, ТОВ “Техенерготрейд” тощо).

У жовтні 2016 року вже екс-глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що В.Поліщук заборгував українським банкам та Фонду гарантування 23 млрд грн. В інфографіці Нацбанку уточнювалося, що В. Поліщук "понад два роки не обслуговує більшість банківських кредитів", причому 1,3 млрд грн - видані банком "Михайлівський".

У лютому 2017 року Костянтин Жеваго, який був власником збанкрутілого банку “Фінанси та кредит”, публічно зазначав, що екс-менеджмент банку "Фінанси та кредит" видавав «шахрайські кредити», зокрема, як зазначалося, кредит на $120 млн (з відсотками) для Віктора Поліщука.

Восени 2018 року ліквідатор банку "Фінанси та кредит" (до банкрутства був підконтрольний Костянтину Жеваго) публічно заявив про 6-мільярдні борги перед банком структур, які пов`язані з Віктором Поліщуком.

У листопаді-2016 В. Поліщук називав «сюрпризом» накладання арешту на «Гуллівер» у рамках справи щодо банкрутства банку «Михайлівський». Він запевняв, що «ніколи не був власником компанії «Три О». «Gulliver мені не належить. Якими процесуальними діями керувалася прокуратура, не можу сказати», - констатував В. Поліщук, додаючи, що його дружина (яку в ЗМІ називали родичкою дружини вже екс-прем’єра РФ Д. Медведєва) лише «управляє» «Гуллівером».

Крім того, В. Поліщук зауважував таке: “Абсолютно точно знаю, що ніяких Януковичів і подібних прізвищ у власниках торгово-офісного центру немає. А є фантазії людей, про яких пишуть в пресі... Мені сумно”.

Бізнесмен підтверджував, що в нього є кредити в Ощадбанку. «Вони обслуговуються і знаходяться в тих рамках, які підписані з Ощадбанком. Всі заяви про те, що я нічого не плачу, не відповідають дійсності», - зазначив він. Він запевняв, що позики видані під ринкові ставки.

Коментуючи ж дані В. Гонтаревої, що його загальна заборгованість перед банками і Фондом гарантування сягає 23 млрд грн, В. Поліщук зазначив, що впевнений в тому, що це «помилка»: «Це страшна цифра! Може, крапку не там поставили - 2,3 млрд грн? Я думаю, що Валерії Олексіївній піднесли не ті цифри».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
"Великої марини в Одесі" - марини - это звучит!
Гость
А возить то что? Предприятий то нет.
Гость
А за сожженный кислород? Еще не?
новости с дырляндии
Вот это просто перл "временно подконтрольную территорию Украины"!)))) Дырляндия даже не понимает, что это она находится на временно "подконтрольной", а правильнее сказать на ОККУПИРОВАНОЙ УКРАИНСКОЙ ТЕРРИТОРИИ! Ваша дырявая земля, даунбасята, находится на 2 метра ниже, скоро вы все туда и отправитесь.
Остров Самоневезения
Остров самоневезения ( старая песня на новый лад: https://www.youtube.com/watch?v=goFIxxWru78 ) Весь пропитан вирусом, абсолютно весь, Осторов кипарисовый в океане есть, Осторов кипарисовый в океане есть, Весь пропитан вирусом, абсолютно весь. Там под кипарисами - люди-дикари, С масками на лицах, с вирусом внутри, С масками на лицах, с вирусом внутри, Там под кипарисами - люди-дикари. Что они ни делают - вирус тут как тут, Видно, заклинания вирус не берут, Видно, заклинания вирус не берут, Что они ни делают - вирус тут как тут. Вирус не выводится, намертво прирос, Плачут, Богу молятся, не жалея слёз, Плачут, Богу молятся, не жалея слёз, Вирус не выводится, намертво прирос. Вроде не больные - и могли бы жить, Им бы пандемию взять и отменить, Им бы пандемию взять и отменить, Вроде не больные - и могли бы жить. Как назло, на острове вводится надзор! Бунтарям без масок - штрафы и позор! Дикарям без масок - штрафы и позор! На проклятом острове вводится надзор! По такому случаю с ночи до зари Плачут невезучие люди-дикари И не знают, бедные, как им дальше быть: Вирусы - зловредные, все не истребить...
Гость
Хер вам восстановление!
Гость
Отныне, ВСУшники не бойцы, которые должны защищать от внешних угроз, а мародеры и убийцы. Способны стрелять в безоружных, а вот при виде русской армии - сразу очко сжимается.