Пенсійну систему чекають чергові реформи
Экономикаlegalans.com08 апреля 2015

Пенсійну систему чекають чергові реформи

Передбачається, що пенсії будуть призначати за єдиним принципом, буде впорядкована процедура їх обчислення, а Пенсійний фонд втратить невластивих йому виплат. Про це повідомив Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний під час робочої поїздки до Сумської області.

«Щоб вирішити проблеми, які накопичилися протягом останніх років у системі пенсійного забезпечення, Урядом за останні кілька місяців вжито низку реальних і рішучих заходів», - підкреслив керівник Пенсійного фонду.

Законопроект, що вже опрацьований в експертному середовищі, нині узгоджується в Кабінеті Міністрів. Він дозволить суттєво реформувати систему пенсійного забезпечення жителів України. Передбачається, що пенсії призначатимуть за єдиним принципом, буде впорядковано процедуру їх обчислення, а Пенсійний фонд позбавиться не властивих йому виплат.

"На сьогодні в Україні в середньому одна працююча людина утримує одного пенсіонера. Тому потрібно мати й інші джерела пенсійного забезпечення громадян. Одне з них — накопичувальна система. Наприклад, коли людина протягом життя відкладає щомісяця певну суму, і з цих заощаджень формуватиметься потім частина її пенсійних виплат.

Ці кошти до моменту виходу людини на пенсію не лежатимуть мертвим вантажем, їх інвестуватимуть у різні перевірені та прибуткові проекти, отже, вони даватимуть інвестиційний дохід. І за 20—40 років має накопичитися певна сума, що стане відчутним додатком до пенсії, яку людина отримуватиме від солідарної системи пенсійного забезпечення" — зауважив Олексій Зарудний.

Механізм цієї накопичувальної системи було законодавчо закріплено в Україні ще у 2004 році, проте сама система поширення не набула, адже слід було ухвалити окремий закон про початок її функціонування. Але тоді цього не відбулося. Тепер проект такого закону створюють, проводять належні розрахунки. "Ми пропонуватимемо, щоб така система стартувала з 1 січня 2017 року", — повідомив Олексій Зарудний. Та, на його переконання, тут багато дискусійних і проблемних питань. Тому законопроект перед ухваленням обов’язково оприлюднять й обговорюватимуть. Для молодих громадян участь у накопичувальній системі буде обов’язковою, для старших — за бажанням. Голова правління ПФ також наголосив, що, попри нововведення, відмовлятися від солідарної системи пенсійного забезпечення громадян повністю Україна не буде. Адже кожна з цих систем має і плюси, і ризики, отже, слід підтримувати баланс.

Джерело: ПФУ

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
А вы думали как -пройдет- Эх, Эра- здесь вам народец -ушлый, мелочи подмечает ....Да и годы тоже может просчитать...)
ера
вы ж наверное...также помните....как я начала путаться...в годах...ОЧЕРЕДНОЙ РАЗ ТОГДА ПОНЯЛА, что надо всегда говорить правду...но что было...то было...НЕ ДУМАЛА , что Это "всплывет"...что тут...ВСЕ помнят...даже...можн сказать такие мелочи...
С
Да здвиги есть. И конкретные .
ера
и...хватит уже на меня злиться...разрешаю...называйте меня ...БАБА...тем более..я уже к Этому привыкла...тут...НЕЧАЯННО СОРВАЛОСЬ...баба- так баба...мама моя тоже над Этим посмеялась...
ера
луночка...была статья о студентах 70-х...Я ВЫРОСЛА...НА ВОСПОМИНАНИЯХ СВОИХ РОДИТЕЛЕЙ о студенческой жизни...НУ ТОГДА...можно сказать за них....ОТ СЕБЯ...и написала...ЗАБАВНО БЫЛО ПЕРВЫЙ РАЗ ПРОЧИТАТЬ...от веселого..."БАБА эра"...я б и не раскрыла всю "эту тайну"...если б и вы луна...не стали меня ...так называть...Воот
немкорректно штаны через голо
Не корректно штанишки через голову одевать,и показывать себя умнее, а остальных глупей чем они есть.
Елена
Всё равно не корректно указывать на возраст,я же вам Луночка не хамлю,а ведь , теоретически конечно, сказать не очень лестные слова,но я маладая и красивая Леночка, женщина культурная и добрая,к добрым людям,а вот к Роджеру я не добрая, совсем.А страна Украина добрая,в своей истории она никогда ни на кого не нападала,не угнетала ,а работала в полях,кормила себя и своих детей.