Экономикаwww.ukrinform.uaOct 8

Перехід на безвідходне виробництво може убезпечити бізнес від енергокриз - експерт ЄБРР

nk_hauz/M5Atq0vnR.jpeg

Переорієнтування малого й середнього бізнесу (МСБ) на безвідходне виробництво, поміж іншого, убезпечить його від енергетичних криз.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таку думку на брифінгу з нагоди проведення онлайн-конференції “Кругова економіка: можливості й переваги для малих, середніх та великих компаній” висловив керівник департаменту з питань енергоефективності та зміни клімату Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Олександр Ніколаєнко.

За його словами, великий бізнес більше, ніж МСБ, готовий до фізичних кліматичних ризиків і ризиків перехідного періоду.

“Приміром, те, що відбувається зараз із тарифами на газ, сильніше вдарить саме по малому бізнесу. А якби він свого часу замістив газ і перейшов, скажімо, на використання біомаси, нині б уже жодним чином не залежав від зростання вартості природного газу у світі”, - переконаний експерт.

Те саме, на його думку, стосується й переходу аграріїв від традиційних методів рослинництва до органічного землеробства.

“Бачимо, що через підвищення вартості газу зростає ціна добрив, яка в традиційному землеробстві становить більше 40% собівартості вирощеної продукції. Компанії ж, які впроваджують органічні принципи землеробства, не використовують добрив, пестицидів, проводять запилення за допомогою бджіл. І тому менше ризикують потрапити в залежність від енергетичних викликів чи кліматичних змін”, - сказав Ніколаєнко.

Він переконаний, що саме малий і середній бізнес має бути першим у впровадженні засад економіки замкненого циклу.

При цьому в Україні вже є приклади переходу до безвідходного виробництва в аграрній сфері та переробці. Йдеться, приміром, про переробку меляси й жому (відходів переробки цукрових буряків, які раніше просто викидали на поле) на біогаз. Так само їх можна використовувати для виготовлення дріжджової продукції.

"Виробництво біогазу із соломи та решток кукурудзи, відходів птахівництва - це проєкти, які також уже втілюються в Україн й домомагають скорочувати використання традиційних енергоресурсів", - розповів Ніколаєнко.

Він нагадав, що ЄБРР допомагає з фінансуванням таких "зелених" ініціатив.

Кругова (циркулярна) економіка — модель економічного розвитку, що базується на раціональному споживанні ресурсів та їх відновленні. Така економіка має широкий спектр соціальних, економічних та екологічних переваг.

Циркулярність зменшує попит на сировину і загальний вплив на природу, мінімізує шкідливі наслідки (наприклад, викиди вуглецю і забруднення повітря) та збільшує позитивний вплив через впровадження відновлюваних джерел енергії й очищення довкілля. Крім того, повторне використання, ремонт та переробка ведуть до створення нових робочих місць.

💬 Последние комментарии
😂😂😂 Брэд бери, Рэй
Путин лишил ЕДЫ ! самую мощную державу мира, в которой "солнце не заходит никогда", в США еда уже по карточкам
заголовок неправильный у статьи
Нищая Украина намерена купить у замерзающей британии все устаревшие ракеты - и отправить эти ракеты в школы и больницы для отапливания помещений - дети болеют, БАБУШКИ умирают от холода - куда смотрит Навальный?
е
Елена, так в Украине все недоумки ничего не понимающие или ты тупая продажная дура ???? весь ТВОЙ бред разбивается о ФАКТЫ, а ты тупая продажная дура!
е
ты расскажи что рабства в твоей америке не было, просто они так любили своих господ, что сами, по своей воле стали господскими холопами и счастья им было столько, что аж сейчас бунтуют негры в твоей америке и требуют компенсаций и извинений... или будешь утверждать что они все недоумки, ничего не понимающие и у них рай был??))))
Ост
Кот прав.
е
Родина, это та страна, что любят и развивают... а ты ей торгуешь, разницу понятное дело ТЫ не видишь, а она ЕСТЬ! понятно, дура продажная!
е
опять СВОЙ опыт всем приписываешь...