Экономикаwww.ukrinform.ua8 окт.

Перехід на безвідходне виробництво може убезпечити бізнес від енергокриз - експерт ЄБРР

nk_hauz/M5Atq0vnR.jpeg

Переорієнтування малого й середнього бізнесу (МСБ) на безвідходне виробництво, поміж іншого, убезпечить його від енергетичних криз.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таку думку на брифінгу з нагоди проведення онлайн-конференції “Кругова економіка: можливості й переваги для малих, середніх та великих компаній” висловив керівник департаменту з питань енергоефективності та зміни клімату Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Олександр Ніколаєнко.

За його словами, великий бізнес більше, ніж МСБ, готовий до фізичних кліматичних ризиків і ризиків перехідного періоду.

“Приміром, те, що відбувається зараз із тарифами на газ, сильніше вдарить саме по малому бізнесу. А якби він свого часу замістив газ і перейшов, скажімо, на використання біомаси, нині б уже жодним чином не залежав від зростання вартості природного газу у світі”, - переконаний експерт.

Те саме, на його думку, стосується й переходу аграріїв від традиційних методів рослинництва до органічного землеробства.

“Бачимо, що через підвищення вартості газу зростає ціна добрив, яка в традиційному землеробстві становить більше 40% собівартості вирощеної продукції. Компанії ж, які впроваджують органічні принципи землеробства, не використовують добрив, пестицидів, проводять запилення за допомогою бджіл. І тому менше ризикують потрапити в залежність від енергетичних викликів чи кліматичних змін”, - сказав Ніколаєнко.

Він переконаний, що саме малий і середній бізнес має бути першим у впровадженні засад економіки замкненого циклу.

При цьому в Україні вже є приклади переходу до безвідходного виробництва в аграрній сфері та переробці. Йдеться, приміром, про переробку меляси й жому (відходів переробки цукрових буряків, які раніше просто викидали на поле) на біогаз. Так само їх можна використовувати для виготовлення дріжджової продукції.

"Виробництво біогазу із соломи та решток кукурудзи, відходів птахівництва - це проєкти, які також уже втілюються в Україн й домомагають скорочувати використання традиційних енергоресурсів", - розповів Ніколаєнко.

Він нагадав, що ЄБРР допомагає з фінансуванням таких "зелених" ініціатив.

Кругова (циркулярна) економіка — модель економічного розвитку, що базується на раціональному споживанні ресурсів та їх відновленні. Така економіка має широкий спектр соціальних, економічних та екологічних переваг.

Циркулярність зменшує попит на сировину і загальний вплив на природу, мінімізує шкідливі наслідки (наприклад, викиди вуглецю і забруднення повітря) та збільшує позитивний вплив через впровадження відновлюваних джерел енергії й очищення довкілля. Крім того, повторне використання, ремонт та переробка ведуть до створення нових робочих місць.

💬 Последние комментарии
=======
Если идёт война почему противнику пзволяем готовится ,нацеливатся ,накачимать военную мощь.Его нада глушить на взлете.когда он розбалансирован ищё не кулак...
------
Дело не в разности систем а в том что один должен погибнуть чтоб быть гегемоном.
-------
Ведь турция позволила себе сбить росийские самолёты - страны которуя могла спалить турцию безнаказано.Значит эрдоган больше мужик чем путийло -..уйло
-----
а что если пару самолетиков сбить ради пробы и сказать .извинится случайно.Если они тренируются значит больше всего они не заряженые.Нада показать а мы можем хлопнуть ради прикола.а если призойдет ядерные термядерные взрывы то опустиь сша под воду предварительно спалив.Конечно свои ударные силы предварительно разместить поближе к сша.мира не будет .один должен погибнуть.
-----
Кто то на смертях людей решил заработать.Не забывайте вы тоже смертные и с той же биомасы ,как вы любите заявлять.
-----
Применяя вакцинацию не втему мы нарушаем святая святых имунитет!!!Ни одни препараты так не вредят.
------
Прививки уничтожают имунитет нада 1.5-2.5 месяця чтоб идиопатическая имунная реакция его разрушила,некотрые умирают в течени в среднем двох недель после прививки-те самые тромбозы,штамы вируса новые это тоже не эфективность вакцин, вакцинованые более носители вируса-более разносчики чем не вакцинованые.Результат на лицо.Больше вакцинованых более смертность.Протоколы лечения очень сомнительные, где антивирусные препараты хотя бы.Антивирусные не соответствуют штамам вируса а что вакцины соответсвуют новым штамам.От антивирусных такого вреда не будет чем от вакцин не втему. Сколько нада убить людей вакцинацией чтоб остановится ,или хочем побить результат смертности от испанки ,где прививки стали причиной смертности.
Авторские статьи
Авторские статьи31м. назад
В ООН предупредили – Украина на пороге катастрофы
Новости дня1ч. назад
«Прививки не помогли»: смертность в США от COVID-19 побила рекорды довакцинного 2020 года 6
Авторские статьи2ч. назад
Выбить большинство из-под Зеленского. Найдет ли "Слуга народа" в Раде голоса за главные законы
Новости дня3ч. назад
«Переворот» и вражда с Ахметовым: что мировые СМИ написали о пресс-марафоне Зеленского
Авторские статьи3ч. назад
«Джонни взял ружьё». Как журналист Бутусов «палил» по Донбассу. Разбор истории 1
Топ новость29 нояб.
"Байрактаров на выплаты не хватит". Как китайцы хотят засудить Украину на $4,5 млрд за "Мотор Сич" 1
Новости дня29 нояб.
Теперь омикрон: что известно о новом штамме коронавируса и чем он опасен 3
Авторские статьи29 нояб.
Роковые обещания: из-за МВФ дегустация «пряников» отменяется…
Авторские статьи29 нояб.
Что происходит в США. Дмитрий Джангиров