Підвищення зарплат: скільки будемо отримувати в 2021-му
Экономикаnews.finance.ua25 июля 2020

Підвищення зарплат: скільки будемо отримувати в 2021-му

У 2020 році реальний рівень зарплат знизиться на 13,9%, а в 2021-му збільшиться на 3,2%. В середньому українці зароблятимуть близько 12,4 тис. грн. Відповідні цифри опублікували в оцінках Кабінету міністрів.

У період жорсткого карантину рівень зарплат в Україні обвалився. При цьому вже з травня розпочалося плавне зростання. Через скорочення виробництва, падіння ВВП, кількість робочих місць скорочується. Якщо ще в 2019-му роботодавці змушені були підвищувати зарплату, щоб боротися за своїх співробітників, то наступного року українці будуть готові боротися за вакансію і з невисокою зарплатою.

Економіст Єгор Козицький вважає, що 2021-й рік, якщо карантин продовжиться, може пройти зі зростанням ВВП усього на 2%, але при цьому відразу після новини про появу вакцини ситуація на ринках буде поліпшуватися, в надії швидкої активізації бізнесу та виходу з пандемії.

“Два складні роки і потім зростання. І це за умови наявності продуманого плану у уряду, якщо не буде ігор з емісією гривні і на зовнішніх ринках буде відносно стабільна ситуація”, – говорить експерт.

Експерти Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) заявили, що робочий тиждень необхідно скоротити до 4 днів. Ряд країн вже впровадили нововведення: практика показує, що продуктивність не губиться, а настрій співробітників поліпшується.

Написать комментарий
Авторские статьи