Погодні умови змінили натуру та масу зерна
Экономикаagroter.com.ua20 июня 2020

Погодні умови змінили натуру та масу зерна

Озимі зернові культури прискорили проходження фаз розвитку через високу температуру повітря та відсутність опадів протягом останнього тижня (8-14 червня). Зокрема, ячмінь озимий на більшості площ знаходиться у фазі воскової та повної стиглості зерна, що на тиждень-півтора раніше середньо багаторічної дати. Про це повідомляє Національна академія аграрних наук України, пише Куркуль.

Через дефіцит вологи в ґрунті рослини не дозрівають, а засихають. Це негативно впливає на натуру та масу зерна, яке у більшості випадків щупле. Тому деякі господарства південних та центральних районів Херсонської області розпочали його збирання.

«Прискорила проходження фаз і пшениця озима, яка наразі проходить фази від «цвітіння» до «молочної і молочно-воскової стиглості зерна», що також на півтора-два тижні раніше звичайних строків. Через посуху в південних областях зерно формується мілким, що може призвести до зменшення врожайності на 15-30%, а місцями і 50%», — зазначається у повідомленні.

Найбільше від дефіциту вологи у ґрунті на півдні страждають посіви пшениці та озимого ячменю після непарових попередників. Рослини дуже слабкі, низькорослі (23-35 см), з мілким колосом, малою кількістю зерен та низькою потенційною продуктивністю — до 5-7 ц/га. На таких посівах спостерігається всихання і відмирання не лише листків різних ярусів, а й цілих рослин.

Частина посівів озимих зернових культур у господарствах південних  областей загинула. Наразі здійснюється підрахунок площі загиблих посівів.

1 комментарий

Написать комментарий
  • проявляю озабоченность
    20 июня 2020
    в натуре изменилась натура
    Ответить