Половина залізничних колій України є збитковими – «Укрзалізниця»

16.05.2019 08:22 ua.news
В «Укрзалізниці» з’ясували, що майже половина (45,7% ) ділянок українських залізничних колій є малодіяльними та завдають збитків на понад 7 мільярдів гривень щороку. До таких висновків дійшлиексперти, дослідивши експлуатаційну та економічну ефективність роботи галузі та статистику про доходи, витрати та фінансовий результат від вантажних перевезень, йдеться на сайті залізничної компанії.

Указана збиткова інфраструктура виконує всього 2,1% тоннокілометрової роботи, за що «УЗ» отримує 543 млн грн. У той час видатки на утримання складають понад 7,8 млрд гривень.

«Сьогодні перед залізницею актуальним стає питання нарощення обсягів перевезень саме на малодіяльних напрямках, за умови відсутності можливості їх оптимізації. Іншим варіантом збереження такої інфраструктури може бути співфінансування з державного та місцевих бюджетів, якщо ділянка має високе стратегічне, оборонне, соціальне значення», — пропонує директор з питань економіки й фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев. За його словами, такі рішення дозволять стримувати подорожчання тарифів на залізничні перевезення.

Він закликав громадськість та органи влади якомога швидше уладнати питання зі збитковою малодіяльною інфраструктурою. Адже компанія більше не може її утримувати.

Вивільнені кошти слід направити на розвиток «Укрзалізниці». «У першу чергу на мотивацію праці залізничників», — уточнив директор.

Раніше «Укрзалізниця» нарахувала в країні майже півтори тисячі несправних мостів. Це 20,5% від їх загальної кількості. Дефекти інженерних споруд, а також незадовільний стан колії, стають причиною установки попереджень про обмеження швидкості руху поїздів.

Нагадаємо, в Україні впровадили обов’язкове встановлення спеціальних огорож, які не дозволятимуть виходити на колії стороннім особам. Це має підвищити безпеку людей та запобігти нещасним випадкам.

Зазначимо, що прибуток «Укрзалізниці» у 2018 році виявився втричі меншим, ніж було заплановано. АТ «Укрзалізниця» минулого року отримала 203,9 млн гривень чистого прибутку. У консолідованому фінансовому плані компанії цей показник очікувався на рівні 709,879 млн гривен.

«Укрзалізниця» опублікувала свою фінансову звітність, згідно з якою підприємство має погасити у 2019 році $300 млн боргових зобов’язань лише за єврооблігаціями. Перевізник таких грошей не має та готується до рефінансування або ж реструктуризації.

Комментарии

ru гость, 16.05.2019 12:49

Zp , а теперь все тоже самое только на мове, чего это ты законы убогого парубийка не выполняешь? :)))

ua Zр, 16.05.2019 12:46

Необходимо ради доходности Укрзалізниці сократить доходность окладов и премий ее руководства.

ru Гость, 16.05.2019 11:15

Эй , рагули , так в чем проблемы срочно декомунизировать зализныцю на металлолом

Добавить комментарий