Экономикаtyzhden.uaSep 14

Польща зацікавлена видобутком газу на заході України

nk_hauz/4MGSxxI7g.jpeg

Президент польської державної нафтогазової компанії PGNiG Павел Маєвський під час XXX Економічного форуму в Карпачі заявив, що у Польщі зацікавлені видобутком газу на західних теренах України.

"Протягом п’яти років PGNiG співпрацює з українською компанією "Енергетичні ресурси України", яка відіграє провідну роль на місцевому ринку газу. Наразі ми імпортували майже 3 мільярди кубометрів природного газу, враховуючи частину, доставлену через газовий термінал у Свіноуйсьці. Там замовили судно, газ був знову газифікований і закачаний в Україну. Таке транспортування відбулося у 2019 році. Це можливо", - зазначив Маєвський.

Раніше під час інтерв’ю польському виданню BiznesAlert.pl голова польської нафтогазової компанії також розповів, що плани стосовно українського газу не обмежаться лише транзитом газу через кордон. "Україна, з підтвердженими ресурсами газу на рівні одного трильйона кубічних метрів, - це ринок з великим потенціалом, привабливий для спеціалізованих компаній нашої групи, які займаються не тільки пошуками та видобуванням, але й проводять геофізичні дослідження та надають пов’язані з цим послуги буріння та обслуговування", - зауважив Маєвський.

Нагадаємо, 31 серпня Україна, Польща та США підписали меморандум про співпрацю у сфері енергетики. Угода має на меті забезпечення енергетичної незалежності України шляхом поставок зрідженого газу через Польщу.

У коментарі Тижню директор з досліджень аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович зауважив, що відповідна співпраця Польщі та України є перспективною, адже вже зараз з польського боку є практичний інтерес. "Мова йде про те, що була придбана одна із компаній, яка веде розробку родовищ. І в "Нафтогазу" вже є предметні домовленості про розробку тих ділянок, які нещодавно були отримані саме "Нафтогазом" під розробку саме в західних областях", - зазначив Ніцович.

За словами експерта, в будь-якому разі газ - це ресурс, який точно буде затребуваний в українській економіці найближчі 10-15 років. "Очевидно: що більше ми видобуваємо власного газу, то менше ми імпортуємо. І це добре, тому що ми гроші не платимо за кордон, а залишаємо їх тут. В принципі, кожна гривня, яка інвестується у видобуток газу, повертається у вигляді кількох гривень ВВП в дотичних галузях. Окрім, власне, нафтогазовидобутку, інші дотичні галузі також виграють від вкладень. Тому західні інвестиції в наш газовидобуток - це плюс", - підкреслив Роман Ніцович.

На його думку, основною перешкодою польсько-української співпраці у сфері газовидобутку є ризики, характерні для ведення бізнесу в Україні в цілому. "Це питання регулювання, отримання різного роду дозволів, що може дещо уповільнити реалізацію цих проєктів", - додав експерт.

💬 Последние комментарии
лиза
что у них в голове...
Кот
Согласен!И не один раз!!!
Елена
У Роджера и его хозяева земля уходит из под ног, меньше они ему платить будут, больше сосать и подставлять на Мальте придётся,уже не только американским,но и другим морякам стран НАТО,хе.
Елена
Такого мерзавца надо было пристрелить,как бешеную собаку.
Кот
Ой,господа гоноровые...Не будите лихо,пока оно тихо!!!
Кот
И это очень хорошо...Чем больше будут счелкать по носу Макрона,тем больше он будет озлобляться в сторону англо-саксов!!!Ждемс дальнейшего обострения!
Боже храни Лизыну светлую память. Будь в покое Баба ЛИЗА - прий
А какая разница кто президент? Саксы просто печатают себе деньги и заказывают виртуальными деньгами, оплачивая бренную трансгендерную жизнь своим BLM любам. Где в этой формуле Франция понять не могу. Саксы всегда такими были и будут. ЛизА правит балом. Но скоро все поменятеся. Приятно будет смотреть когда ЛИЗА отправится в АД и что друзья ШША и Аустралия сделают с помощью Кингсменов с Рыцарями круглого стола. И что ждет мертвый английский престол. Я думаю закат неизбежен и скор, поэтому Лиза так рьяно держится за корону и не хочет уходить, сама понимает это. Даже попыталась спасти наследников выйдя и Евросоюза. Но она не понимает что союз из Британии не вышел. Бу га га га га га