Польщі загрожує криза через відтік українців
Экономикаua.news27 марта 2020

Польщі загрожує криза через відтік українців

Через пандемію Польщу залишили близько 20% українських трудових мігрантів. Після закриття кордонів на їх місце взяти нікого, і економіка країни виявилася на порозі кризи.

Як пише Bloomberg, закриття кордонів несе великі ризики для всієї польської промисловості, яка залежить від мігрантів. Тільки українців в Польщі працює близько 2 млн чоловік. Особливо страждає будівельний сектор, на який припадає 8% польського ВВП. У ньому зайнято 400 тис. працівників, і він зіткнувся з безпрецедентними проблемами через масовий відтік українських робітників. Так, Польщу покинув вже кожен п’ятий український будівельник, а потенційні нові робітники не можуть в’їхати в країну.

Представники будівельного бізнесу вже звернулися до польської влади з проханням внести в пакет стимулюючих економіку заходів і послаблення для робітників, мова йде про продовження термінів перебування і робочих віз. Також Сейм попросили тимчасово не стягувати деякі податки і збори.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада України 359 голосами ухвалила законопроект, який передбачає податкові та адміністративні пільги для бізнесу і громадян у зв’язку з введенням карантину. А НБУ видав банкам рекомендації на час карантину.

Написать комментарий