«Поїздки стануть розкішшю»: вартість відпочинку за кордоном зросте — експерти
Экономикаnews.finance.ua29 марта 2021

«Поїздки стануть розкішшю»: вартість відпочинку за кордоном зросте — експерти

Туристів, які відпочивають за кордоном, пустять в Україну тільки за наявності ПЛР-тесту. Таке рішення прийняв уряд на позачерговому засіданні 22 березня. За словами міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, постанова застосовується до громадян України, які в’їжджають в країну з-за кордону.

«Незалежно від того, з якої країни прибув громадянин, всі повинні будуть надати довідку про проведення тестування методом ПЛР не пізніше 48 годин. З негативним результатом», — повідомив міністр.

У разі відсутності ПЛР-тесту або позитивного результату — громадяни зобов’язані пройти самоізоляцію або карантин. Міністр додав, що такі обмеження діють «у всіх країнах Європи».

Як нововведення може вплинути на туризм. Українська асоціація туристичних агентств (УАТА) опублікувала відкрите звернення до уряду щодо нової вимоги здавати ПЛР-тести для всіх, хто в’їжджає в Україну з-за кордону. Там повідомили, що ринок виїзного туризму у 2019 році досяг 2,5 млн відпочивальників, а у 2020 році впав на 70%.

«Один з найпопулярніших напрямків — це Єгипет. Для перетину кордону наші туристи здають ПЛР-тест, на відпочинку діють суворі протоколи, затверджені і контрольовані державою АРЄ. У країні – набагато краща ситуація з коронавірусом, ніж в Україні, особливо в туристичних регіонах», — кажуть у зверненні.

Тепер до цього додається вимога про ПЛР-тест при поверненні в Україну, зазначають в організації. В асоціації відзначили, що для сім’ї з трьох осіб вартість тестів при поїздці в обидві сторони складе близько 5000 гривень. Там припустили, що постанова може призвести до хвилі переносів і скасувань рейсів.

До цього в разі прибуття з держав списку «червоної» зони Україна вимагала негативний результат ПЛР-тесту по прибуттю в країну. Якщо результат виявлявся негативним, самоізоляція не була потрібна.

Якщо в Україну в’їжджали з країн «зеленої» зони, то самоізоляція і ПЛР-тест не були потрібні. В обох випадках від іноземців Україна вимагала страховий поліс, який покривав би лікування COVID.

Рішення Кабміну вдарить по кишені українських туристів, але не обмежить їх пересувань. Своєю думкою щодо нових правил перетину кордону з РБК-Україна поділилася засновниця компанії Kazakovs Travel Марина Казакова.

«Туристи з дуже обмеженим бюджетом змушені відмовитися від турів. Наприклад, тур до Єгипту коштує від 10 тисяч гривень до бюджетного готелю на 2 осіб. При цьому потрібно зробити тести і туди, і назад. Для сім’ї з 2 дорослих доведеться витратити тільки на тести від 3000 грн. Це 30% вартості туру!», — каже турагент.

«Чим далі, тим більше подорожі стають розкішшю», — резюмує експерт.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ке
Европе европейские тарифы!
Гость
И если поживём...
Миклухо-Маклай
Галицаи не интересуют. Это потомки кельтов. Фуфло. Интересуют настоящие гуцулы старой планины.
е
..ария Ленского из оперы "Евгений Онегин" в переводе на украинский новояз: "...паду чи я, дрючком продертий, чи мимо прошпандьорить вин..." .. А вообще согласно заявлений секретаря СНБО Данилова пользоваться обозначением "Галичина" нельзя так как нет такого географического и административного понятия на Украине)))... Раз Донбасс нельзя то и Галичина нельзя так же))))
Гвоздь
Власть требует к себе уважения... Это понятно. Всякое-разное чмо требует. Но уважение сперва нужно заслужить. И халявы, для власти, не должно быть. Перед тем как требовать к себе уважения, власть должна показать за что. А не за что. Зато ненависть к власти, в сочетании с презрением, способны разрушить любое ярмо.
е
Полицейских под суд, правительство в отставку за зверское избиение мирных протестующих))).. А че в Украине же так было, этого же требовали те же европейцы))) так что кушайте сами то чем кормили других...
е
Елена, видишь твои америкосы опять обосрались...
Авторские статьи
Политикачас назад
«Галицкий язык»: новояз, польско-украинский суржик или хорошо забытое старое? 2
События в мире2 часа назад
Европейцы в шоке от "непропорциональной демонстрации полицейских мускулов" 2
Видео3 часа назад
Что ждёт Донбасс? Яков Кедми о звонке Байдена Путину
Геополитика3 часа назад
«Три ступени к войне»: Альгис Микульскис об опасных маневрах НАТО и ошибке Украины
Политика3 часа назад
Дехристианизация Украины под грохот канонады 1
Геополитика3 часа назад
Смоленская катастрофа и бродячий цирк Мацеревича
Политика3 часа назад
Санкции Украины в отношении Белоруссии: никакой политики – просто бизнес
Политика15 часов назад
15 лет за "иронические высказывания". В чём обвиняют освобождённого под залог политолога Юрия Дудкина 2
События в мире18 часов назад
Наркотики, порно, оружие, шантаж отца. О чем Байден-младший промолчал в мемуарах - статья Daily Mail 2