Про РАБ-тариф і наші реалії

16.05.2018 17:52 k-z.com.ua
Близько 10% від вашого тарифу на е/е іде до обленерго, решта майже 90% виробникам (у Європі це 40% на 60%).

Близько 15% від тарифу обленерго, або 1,5% від наших тарифів, іде на фінансування інвестиційної програми обленерго: модернізація мереж, заміна ліній та трансформаторів, будівництво підстанції.

Для того, щоб обленерго реалізовувало цю оплачену споживачами інвестиційну програму, вона має бути затверджена НКРЕКП.

Тим не менше, сьогодні, станом на 15 травня, не затверджена інвестиційна програма жодного обленерго. Регулятор заборонив використання цих грошей і зобов’язав просто акумулювати кошти на рахунках.

Це безпрецедентна ситуація, щоб інвест програми не були затверджені на п’ятий місяць року.

Тобто, споживачі оплачують модернізацію вже 5 місяців, але жодних реальних робіт, ніякої модернізації мереж не відбувається. Знову крайніми будуть споживачі, бо це призведе до ще гіршої якості послуг.

Очевидно, що по 2018 році будуть величезні невиконання інвест програм, бо за півроку нереально зробити річний обсяг робіт.

Але абсурд і наглість нашої ситуації, що будучи не здатними затвердити навіть існуючі інвест програми, пан Вовк та деякі учасники ринку нам знову нав’язують масштабне підвищення тарифів у вигляді неадекватної версії РАБ-тарифів. Бо «терміново треба різко збільшити інвест програми та модернізувати мережі». Один рецепт на всі випадки життя - підвищення тарифів.

Цей період псевдо-реформ і сумної сторінки в історіі НКРЕКП потрібно завершувати. А у таких реаліях РАБ-тарифи у 2018 році взагалі неактуальні. Тому є час на підготовку нормальної версії РАБ-тарифів, що може запрацювати у наступному році. Сподіваюсь, новий склад НКРЕКП цим і займеться.

Комментарии

ua Гость, 16.05.2018 21:43

ну какая нахуй разница ,сколько кому идет процентов ,да похую?..почему при "тоталитаризме "как пиздят ротом евроамериканские гандоны ,газ стоил мизер ,копейки !да и вся остальная комуналка ,да потому ,еб вашу в вафли нулан матнихай ,что тогда был просто директор облгаза .у которого была обычная зарплата .и машина служебная ,и при уходе на песию или с должности ,он нихуя с собой не забирал .а теперь все кругом стоящее заграбастали буржуи -пидорасы ,и жируют сами ,их выблядки проклятущие и вся ебанная в рот родня .что б вас на куски поразрывало ,с вашими мерседесами ,загородными домами ,проститутками .что б вы горели синим пламенем,что б вассживем черви жрали ,проклятущие .уе.аны .

Добавить комментарий