Продукти харчування можуть подорожчати через більші витрати на посівну, – експерт
Экономикаuainfo.org12 мая 2021

Продукти харчування можуть подорожчати через більші витрати на посівну, – експерт

Фахівці прогнозують високий врожай у 2021 році, але у зв'язку із подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, мінеральних добрив і електроенергії впродовж посівної весняної кампанії варто очікувати здорожчання врожаю та кінцевих продуктів харчування зокрема.

Про це в ефірі українського телеканалу сказала заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", доктор економічних наук Ольга Ходаківська.   

За словами експерта, якщо говорити про прогнози валових зборів врожаю за 2021 рік, то українські аграрії зберуть на рівні найбільш сприятливих років.

"Це зумовлено тим, що цього року склались більш-менш сприятливі умови: достатня кількість вологи та відсутність сильних морозів і приморозків, які мали місце у 2020 році. Тому все в комплексі дає підстави прогнозувати, що врожай 2021 року буде більш-менш гарним", – прогнозує вона.

Ольга Ходаківська водночас наголошує, що не варто нівелювати негативні чинники, як то здорожчання паливно-мастильних матеріалів впродовж посівної весняної кампанії, зростання цін на мінеральні добрива і на електроенергію, що в результаті "призведе до здорожчання врожаю, попри те, що Україна зможе отримати більш-менш високий врожай".

"Такі чинники можуть відбитись на цінах кінцевої продукції споживання і на кожному споживачеві зокрема. Мова іде про борошно, хліб і так далі. Тож є певні негативні тенденції, на які варто зараз зреагувати, щоб мінімізувати негативні наслідки", – зазначила вона.

Так, за словами Ольги Ходаківської, певний відбиток накаде період кампанії зі збору врожаю, зокрема, дощі можуть негативно позначитись на жнивах, що буде однозначно впливати на обсяг врожаю. Вона зауважила, що аграрії як і раніше можуть розраховувати на підтримку держави.

"Якщо говорти про роль держави, то тут праццюють програми бюджетної підтримки – зокрема, програми пільгового кредитування 5-7-9%. Так, аграрії можуть взяти кредит, щоб поповнити обігові кошти та придбати необхідну техніку", – завершила вона. 

Написать комментарий
Авторские статьи
Экономика34 минуты назад
На Украине ожидают острый дефицит свинины и сала
Экономика2 часа назад
$1500 за хрущевку. Как налоговая амнистия ударит по недвижимости украинцев и сколько нужно будет заплатить
Политика6 часов назад
Упреки Байдену и Путину. Разбор нового интервью Зеленского с обидами на Запад и Москву 2
Геополитика10 часов назад
"Две армии в одной связке": что задумали Россия и Белоруссия
Политика10 часов назад
Российский паспорт — всем соотечественникам. Украину встревожил проект Затулина
Видео11 часов назад
Утомленные саммитом. Предстояние. Д.Джангиров и Т.Незалежко
Политика13 часов назад
Издевательство над Украиной на саммите НАТО стало предостережением Прибалтике 1
Технологии13 часов назад
«Макет с завышенными характеристиками»: сможет ли Киев разработать тяжёлый беспилотник
Видео14 часов назад
Яков Кедми о встрече Путина и Байдена.