Экономикаznaj.ua20 июл.

Прості українці відхопили ласий шматок іноземних інвестицій

Національний банк підрахував, як багато прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну є "українськими", а не "іноземними". НБУ оцінив обсяг ПІІ, здійснених за рахунок коштів вітчизняного походження в 2010-2017 роки. Мова йде про так звані round tripping інвестиції — явище, яке означає висновок резидентами за кордон коштів, які потім повертаються в країну у вигляді ПІІ.

За результатами аналізу обсяги ПІІ, у яких кінцевим контролюючим інвестором є резидент, оцінений в $7,9 млрд, що становить 22% від загального обсягу припливу прямих іноземних інвестицій в Україну за цей період ($35,9 млрд), пише Finclub. Більше 80% таких інвестицій було спрямовано в підприємства реального сектору.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", ще навесні НБУ оголосив про припинення та поступове виведення монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Про це повідомляють ЗМІ. Зараз вже відомо, що нові копійки в обіг не запускають, а в торгових точках суми з копійками в більшості випадків округлюються.

Разом з тим в НБУ все ж визнають, що в багатьох запасливих українців залишається чимала кількість монет, які виводяться з обігу. Нагадаємо, Національний банк України склав економічний прогноз до кінця поточного року. Згідно з даними фінустанови, середній курс долара складе 28,63 гривні. При цьому попередні висновки були значно гірше: 29,53 гривні за іноземну валюту. У державному бюджеті наприкінці минулого року чиновники заклали курс 29,3 гривні за долар, тоді як раніше - 27,2 гривні. В цілому прогнози Кабміну наступні: 2019 рік - 28,2 гривні за долар, 2020 рік - 29,7 гривні, 2021 рік - 30,4 гривні. Відзначимо, в Україні банки активно прощаються з непрофільними активами. Кожен день перелік послуг, які банки "віддає" іншим компаніям, стають довшими. Багато сервісів в банках завжди були збитковими. А зараз, коли заробляти стало важче, банки просто змушені підлаштовуватися під нові способи скорочення витрат. Про це пишуть українські фінансові видання.