Экономикаwww.ukrinform.uaJul 16

Рада дозволила фінансувати з держбюджету реставрацію пам’яток

nk_hauz/-mefdsrrtcelhsnxvhkw.jpg

Верховна Рада ухвалила закон щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини.

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідний законопроєкт №5551-2 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік у другому читанні проголосувало 263 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, проєктом закону пропонується передбачити у Законі України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” Міністерству культури та інформаційної політики нову бюджетну програму “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності” з метою проведення реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності, і реалізовуватимуться в рамках програми “Велике будівництво”.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” за бюджетною програмою “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення” передбачені видатки розвитку в обсязі 2,3 млрд грн, у т.ч. загальний фонд - 600 млн грн, спеціальний фонд - 1,7 млрд гривень. Передбачення для місцевих бюджетів субвенції буде здійснюватися шляхом відкриття нової бюджетної програми Міністерству культури та інформаційної політики України у сумі 1 млрд грн за рахунок зменшення видатків розвитку по спеціальному фонду програми “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення” на цю ж суму.

Очікується, що ухвалення документа забезпечить державну підтримку для збереження унікальних та таких, що перебувають під загрозою знищення, об’єктів культурної спадщини, які знаходяться у власності територіальних громад сіл, селищ, міст.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, коментуючи ухвалений закон, наголосив, що об’єкти, що мають історичну та культурну цінність, повинні розкривати свій потенціал.

«Це справжня перемога для команди МКІП... Об’єкти, що мають історичну та культурну цінність, повинні розкривати свій потенціал. Тож діємо, аби зберегти нашу культурну спадщину», -  написав Ткаченко у Телеграмі. 

Він додав, що дане рішення значно розширює географію проєкту, а «Велика реставрація» має охоплювати всю Україну.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні окремі депутати від фракцій "Голос" і "Європейська солідарність" заявляли, що до другого читання законопроєкту №5551-2 начебто подані чотири поправки, які нівелюють дію закону про державну мову. Голова фракції "Слуга народу" у ВР Давид Арахамія заявив, що законодавчі поправки, спрямовані на зміну Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не матимуть підтримки у парламенті. Після цього заступниця голови фракції "СН" Євгенія Кравчук повідомила, що троє депутатів із "СН" Олександр Корнієнко, Орест Саламаха та Андрій Клочко, які є авторами поправок, відкликали їх. Водночас вона висловила сумніви щодо того, що подану поправку відкликав Максим Бужанський.

Комітет Верховної Ради з питань бюджету на засіданні у середу, 14 липня, відхилив останню «мовну» поправку авторства Бужанського до законопроєкту №5551-2.

💬 Последние комментарии
е
Вот и ответ...пока информацию получаешь из телевизора, а не от общения с реальными людьми толку от тебя не будет...
е
Ага, те самые тысячи которых даже ОБСЕ не нашло, хотя очень старалось... А про оружие поставляемые из-за рубежа тебе бы промолчать..одни джавелины и снайперские винтовки чего стоят...
е
Ты вопроса не понял? Тебя о чем спросили? А ты что написал???
е
А это вопрос к украинским властям почему они данный вопрос игнорировали... Спроси Ющенко, для него ведь Голодомор и пчелы были важнее данного вопроса....
Каменяр
Це на сьогодні Росія постійно піднімається з коліно-ліктьової пози, в яку її поставив Путін
е
Поостой ответ: что с тобой будет делать полиция, если ты её требование остановится продолжишь движение на своём авто? Правильно, начнёт преследовать и...откроет огонь если ты продолжаешь не реагировать на требования остановки.. Даже если ни в чем не виноват! Дошло, тупенький???
Каменяр
В Росію їхати найближчим часом не збираюсь. Були плани зробити круїз по Волзі в 2014-16 роках ( дружина родом з Поволжя) разом з дітьми. Але зараз в дурдом їхати не плануємо взагалі.
Авторские статьи