Экономикаwww.ukrinform.ua16 июл.

Рада дозволила фінансувати з держбюджету реставрацію пам’яток

nk_hauz/-mefdsrrtcelhsnxvhkw.jpg

Верховна Рада ухвалила закон щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини.

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідний законопроєкт №5551-2 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік у другому читанні проголосувало 263 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, проєктом закону пропонується передбачити у Законі України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” Міністерству культури та інформаційної політики нову бюджетну програму “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності” з метою проведення реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності, і реалізовуватимуться в рамках програми “Велике будівництво”.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” за бюджетною програмою “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення” передбачені видатки розвитку в обсязі 2,3 млрд грн, у т.ч. загальний фонд - 600 млн грн, спеціальний фонд - 1,7 млрд гривень. Передбачення для місцевих бюджетів субвенції буде здійснюватися шляхом відкриття нової бюджетної програми Міністерству культури та інформаційної політики України у сумі 1 млрд грн за рахунок зменшення видатків розвитку по спеціальному фонду програми “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення” на цю ж суму.

Очікується, що ухвалення документа забезпечить державну підтримку для збереження унікальних та таких, що перебувають під загрозою знищення, об’єктів культурної спадщини, які знаходяться у власності територіальних громад сіл, селищ, міст.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, коментуючи ухвалений закон, наголосив, що об’єкти, що мають історичну та культурну цінність, повинні розкривати свій потенціал.

«Це справжня перемога для команди МКІП... Об’єкти, що мають історичну та культурну цінність, повинні розкривати свій потенціал. Тож діємо, аби зберегти нашу культурну спадщину», -  написав Ткаченко у Телеграмі. 

Він додав, що дане рішення значно розширює географію проєкту, а «Велика реставрація» має охоплювати всю Україну.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні окремі депутати від фракцій "Голос" і "Європейська солідарність" заявляли, що до другого читання законопроєкту №5551-2 начебто подані чотири поправки, які нівелюють дію закону про державну мову. Голова фракції "Слуга народу" у ВР Давид Арахамія заявив, що законодавчі поправки, спрямовані на зміну Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не матимуть підтримки у парламенті. Після цього заступниця голови фракції "СН" Євгенія Кравчук повідомила, що троє депутатів із "СН" Олександр Корнієнко, Орест Саламаха та Андрій Клочко, які є авторами поправок, відкликали їх. Водночас вона висловила сумніви щодо того, що подану поправку відкликав Максим Бужанський.

Комітет Верховної Ради з питань бюджету на засіданні у середу, 14 липня, відхилив останню «мовну» поправку авторства Бужанського до законопроєкту №5551-2.

💬 Последние комментарии
Робин Гуды ждут отключения SWIFT.
Путин назвал «калечащими друг друга калеками» США и Евросоюз, которые больше ни на что не способны, и уже даже совсем не рассматривают возможность отключения России от SWIFT, опасаясь грабежей Чернокожими ковбоями "Почтовых дилижансов" с наличкой, как в 90х...
Никилай Дриздив спрашивает
крест НАТО - это немецкий крест Гитлеровской Германии или таки из советской телепередачи "В мире животных"?
е
Елена, вон тебя цельный президент(кстати один из ТВОИ кумиров) в военкомат призывает.. а ты дома диване отлеживаешься - непорядок!)))
е
Елена, так говоришь америка самая-самая?))) у тебя точно методички для американских обывателей.. тут об это так и написали))))
Инна
Не обижайте Хазанова
е
странно ТАКАЯ развитая страна, делающая ЛЕДОКОЛЫ, как утверждает тут Елена, а снег для нее проблема... впрочем как и для супер-пупер развитой америки.. Елена как же так-то?))))
е
Елена прокомментируй.. так кто говоришь бабки любит, а кто о населении заботится?...