Рада дозволила фінансувати з держбюджету реставрацію пам’яток
Экономикаwww.ukrinform.ua16 июля 2021

Рада дозволила фінансувати з держбюджету реставрацію пам’яток

Верховна Рада ухвалила закон щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини.

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідний законопроєкт №5551-2 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік у другому читанні проголосувало 263 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, проєктом закону пропонується передбачити у Законі України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” Міністерству культури та інформаційної політики нову бюджетну програму “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності” з метою проведення реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності, і реалізовуватимуться в рамках програми “Велике будівництво”.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” за бюджетною програмою “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення” передбачені видатки розвитку в обсязі 2,3 млрд грн, у т.ч. загальний фонд - 600 млн грн, спеціальний фонд - 1,7 млрд гривень. Передбачення для місцевих бюджетів субвенції буде здійснюватися шляхом відкриття нової бюджетної програми Міністерству культури та інформаційної політики України у сумі 1 млрд грн за рахунок зменшення видатків розвитку по спеціальному фонду програми “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення” на цю ж суму.

Очікується, що ухвалення документа забезпечить державну підтримку для збереження унікальних та таких, що перебувають під загрозою знищення, об’єктів культурної спадщини, які знаходяться у власності територіальних громад сіл, селищ, міст.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, коментуючи ухвалений закон, наголосив, що об’єкти, що мають історичну та культурну цінність, повинні розкривати свій потенціал.

«Це справжня перемога для команди МКІП... Об’єкти, що мають історичну та культурну цінність, повинні розкривати свій потенціал. Тож діємо, аби зберегти нашу культурну спадщину», -  написав Ткаченко у Телеграмі. 

Він додав, що дане рішення значно розширює географію проєкту, а «Велика реставрація» має охоплювати всю Україну.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні окремі депутати від фракцій "Голос" і "Європейська солідарність" заявляли, що до другого читання законопроєкту №5551-2 начебто подані чотири поправки, які нівелюють дію закону про державну мову. Голова фракції "Слуга народу" у ВР Давид Арахамія заявив, що законодавчі поправки, спрямовані на зміну Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не матимуть підтримки у парламенті. Після цього заступниця голови фракції "СН" Євгенія Кравчук повідомила, що троє депутатів із "СН" Олександр Корнієнко, Орест Саламаха та Андрій Клочко, які є авторами поправок, відкликали їх. Водночас вона висловила сумніви щодо того, що подану поправку відкликав Максим Бужанський.

Комітет Верховної Ради з питань бюджету на засіданні у середу, 14 липня, відхилив останню «мовну» поправку авторства Бужанського до законопроєкту №5551-2.

2 комментария

Написать комментарий
 • Елена
  16 июля 2021
  Это хорошо.Вот так держать.
  Ответить
 • Оззи
  16 июля 2021
  Тупая, в наших реалиях это будет просто очередной распил бабла, что ж тут хорошего?
  Ответить
💬 Последние комментарии
Отож
Никто не вспоминает,что бабка крестителя Руси Владимира Великая княгиня псковитянка Ольга княжила от Дуная до Белого моря. Последним киевским князем Руси был Александр Невский. Но к тому времени из-за княжеских междуусобиц Киев утратил значение столицы. И Александр остался в Великом Новгороде по просьбе его жителей.
Весёлый Роджер
А тебе Шмуля, мудаку продажному, бывшему партийному агитатору за шлях до коммунизма, а ныне ты орёш за шлях до нацизма! Тебе, дэбилу с одной извилиной, платному пропа_Хандону хунты, не приходила мысль, что вот такое зомбирование простых людей на Украине и произошло только потому, что до этого там была цензура и «Ученье Маркса правильно, ибо оно верно!» и очень простое решение для тех, кто так не думувал - «А ежели кто супротив? — А кто супротив — того к стенке…»…». Тебе напомнить перлы из газетных передовиц: за «пятилетку у три рока», за Вечный бой с урожаем и про мифические закрома Родины – которых НИКТО ни бачил, хотя явно, шо часть из них, була у тебя у хате, тому що ты пиСдив усё боХато! А твоей Шмуля личной вины нет в этом? Напомнить, шо ты тут писал всего три года назад? Как ты американские Томагавки ждал и грошей побильше от панов? Как ты донецких за людей не считал и к танковым ударам призывал и наслаждался, как гражданские люди от 25 кг снарядов xoxлoвермахта метались по Славянску. Эй мразь – думаешь сейчас снова переобуешься? А вот хер тебе мрази во всю твою наглую свиную рожу! Висеть тебе Шмуля на гиле … висеть!
Отож
Офису пРезидента следует сотрудничать не с православием,а с синагогами. И не забывать,что Варфоломей - бывший офицер турецкой армии,прошедший подготовку в Ватикане со всеми вытекающими отсюда подробностями.
ГРАМОТЕИ ХРЕНОВЫ
Хотя бы заголовки правильно писали! украину укрианой обозвали! Зрада вэлыка!
ВСЁ ГОРАЗДО СЕРЬЁЗНЕЕ
Нет. Тут всё гораздо серьёзнее, чем кажется!
ВСЁ ГОРАЗДО СЕРЬЁЗНЕЕ
Нет. Тут всё гораздо серьёзнее, чем кажеся!
Елена
Да я к примеру говорила, найдут людей,а бы желание было такое сделать у заказчиков,вон Роджеру предложи миллион долларов,так он и жовто-блакитный прапор и щэ не вмэрлу будет носить и петь с утра до ночи,а ещё штук двести накинуть американских рублей он и вышиванки иголкой будет вышивать,хе.продажный он, полностью , Иуда .