Экономикаprm.ua19 июн.

РАДА СХВАЛИЛА ЗМІНИ У КОДЕКСІ З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА

nk_hauz/-ma7zg1uvw77o3ucbwlz.jpg

Верховна рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроект №3322 "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства".

Законопроект №3322 "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" підтримали 307 народних депутів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його головна мета - запобігти хвилі банкрутства, яка може наступити внаслідок затяжних протиепідемічних та карантинних заходів та падіння економічної активності підприємств.

Закон передбачає тимчасово на період дії карантину та протягом 90 днів з дня його скасування не відкривати провадження у справах про банкрутство боржників-юридичних осіб за вимогами, які виникли з 1 лютого 2020 року. Крім того, законом продовжується строк, у яких боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі, якщо виникає загроза неплатоспроможності. Кредиторам надається право зупинити проведення аукціонів з продажу майна боржника. Також зупиняється нарахування відсотків на зобов'язання боржника, якщо вони підлягають плану санації чи реструктуризації.

У тексті проекту закону зазначається, що він набирає чинності та вводиться в дію з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше Верховна Рада не підтримала програму діяльності Кабміну Дениса Шмигаля, яку відправляли на доопрацювання. Це означає, що уряд не отримав річний імунітет.

💬 Последние комментарии