Экономикаfbc.ua6 окт.

Регулятор хоче скасувати податок на депозити

nk_hauz/LRrQ8Kv7g.jpeg

Національний банк наполягає на скасуванні податку на довгострокові депозити. Його було введено у 2014 році через критичну ситуацію з наповнення державного бюджету. Він включає 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

Із такою ініціативою виступив НБУ перед розглядом парламентом у першому читанні законопроекту про держбюджет на 2022 рік. Примітно, що скасувати хочуть лише ПДФО (18%), а не військовий збір.

Мовляв, скасування податку на довгострокові депозити збільшить привабливість найбільш термінових депозитів.

Водночас, експерти повідомляють, що Міністерство фінансів буде проти, адже з депозитів до бюджету надходить близько чотирьох мільярдів гривень. Також вони наголошують про тенденцію з перетоку коштів населення із термінових рахунків на рахунки до запитання. Цьогоріч частина коштів до запитання к депозитному портфелі фінустанов збільшилась з 42% до 48%. А це має певні ризики для фінансової системи країни. Адже будь-якої миті кошти до запитання можуть вивести з банківських рахунків та будуть конвертовані у валюту. Це позначиться на банківській системі та на стабільності курсу гривні.

Раніше повідомлялося, що у Національному банку вважають, що ведення нових карантинних обмежень – це суттєвий ризик. В НБУ зазначили, що економіка України втратить від 0,4 до 0,6 п.п. зростання ВВП, в залежності від формату обмежень.

Також ми писали, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб цього тижня планує продати активи восьми ліквідованих банків на 11 мільярдів 580 мільйонів гривень.

💬 Последние комментарии
е
кукушка хвалит петуха за то что хвалит он кукушку.... ну-ну...
е
ЗАБРЕХАЛАСЬ совсем и тебе уже НИКТО не верит!!!! БРЕХЛО ты ТУПОЕ с офигительным СКЛЕРОЗОМ!
е
за ВОСЕМЬ лет много построили??? ОЧЕРЕДНОЙ раз задаю ЭТОЛТ вопрос! НУ? ГДЕ хоть один ответ?????
е
на ЧЕМ произвести??!! Такие как ты ЕЛЕНЫ, ВСЕ продали на металлолом ВСЕ развалили в угоду Америке! ..ну ты ТУПАЯ .. НИХРЕНА сами не производят ВСЕ закупают... вот скажи где был ЕДИНСТВЕННЫЙ завод по производству боеприпасов?? А? в Луганске! а все остальные западянские дуны у себя грязное производство размещать НЕ ЗАХОТЕЛИ! так что заткнись если тему не знаешь...
3020
Ну допустим, блядский вертеп, в Киеве разместился ещё в 2014 году и не куда не уезжал. Директором этого вертепа, есть один из его устроителей, Кличко. Вопрос только один. В какой стране мира главами государства и столицы являются крайне недалёкие, сознательные вруны, но очень жадные персонажи из телика? Кто из них тупой, а кто хитрожопый трендливый поц, всем понятно, кроме их умственно ограниченных избирателей. Зедебилау, просто отбитому головой дебилу и их дебилковатому электорату, посвящается сей вертеп, которого они все вместе достойны.
3020
А женская грудь, как часть тела, мужиков вообще не волнует? Это шарлатанство, а не научная точка зрения и издание Freudin, это филиал бара "Голубая устрица".
Елена
Луночка в вашей искренности никто не сомневается, абсолютно.