Экономикаfbc.uaOct 6

Регулятор хоче скасувати податок на депозити

nk_hauz/LRrQ8Kv7g.jpeg

Національний банк наполягає на скасуванні податку на довгострокові депозити. Його було введено у 2014 році через критичну ситуацію з наповнення державного бюджету. Він включає 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

Із такою ініціативою виступив НБУ перед розглядом парламентом у першому читанні законопроекту про держбюджет на 2022 рік. Примітно, що скасувати хочуть лише ПДФО (18%), а не військовий збір.

Мовляв, скасування податку на довгострокові депозити збільшить привабливість найбільш термінових депозитів.

Водночас, експерти повідомляють, що Міністерство фінансів буде проти, адже з депозитів до бюджету надходить близько чотирьох мільярдів гривень. Також вони наголошують про тенденцію з перетоку коштів населення із термінових рахунків на рахунки до запитання. Цьогоріч частина коштів до запитання к депозитному портфелі фінустанов збільшилась з 42% до 48%. А це має певні ризики для фінансової системи країни. Адже будь-якої миті кошти до запитання можуть вивести з банківських рахунків та будуть конвертовані у валюту. Це позначиться на банківській системі та на стабільності курсу гривні.

Раніше повідомлялося, що у Національному банку вважають, що ведення нових карантинних обмежень – це суттєвий ризик. В НБУ зазначили, що економіка України втратить від 0,4 до 0,6 п.п. зростання ВВП, в залежності від формату обмежень.

Також ми писали, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб цього тижня планує продати активи восьми ліквідованих банків на 11 мільярдів 580 мільйонів гривень.

💬 Последние комментарии
Ост
О нём-писать нечего. Марионетка.
Весёлый Роджер
Баба ера, ты там точек бильше ставь и не сочкуй - не получишь у дупу ..й!
Весёлый Роджер
Ну Шмуля, ну Сруль, ну буть последовательным, шизнутый ты дэбил! Я понимаю, шо ты избранный МУДАК и всех xoxлов тут за тупых лохов держишь, тому им на уши всяку херню вешаешь, про сожранных москалями ежей или типа этой: «Елена 08 августа 2019 ….,я же тысячу раз говорила, Америка с нами и Запад тоже,а значит что?Это значит что деньги дадут,им это недорого, ещё напечатают,на фоне своих печатаний денег,Украине по сравнению с ними,копейки достаются, спокойствие граждане, только спокойствие.» Быть проституткой чи пыдарасом в колонии США – это почётно и выгодно! «Елена, 19.11.2019 20:12 Это было раньше…, а сейчас подъём, идёт подъём эконимика и уровня жизни населения.» Таки непонятно, шо там Сруля с ЗЭЛЁНОЙ краской у панов? Чаму не печатают гроши для своих скакунов-холуёв? Мабутно та Зэлёна Краска из Китая, Тююю, так - Добро ранку тётя Рая, вам посылка из Шанхая! А в посылке два китайца, два китайца красят … УВАГА!!! Зэлёной краской красят .йца, так що покращення для щирых мудаков ны будэ, краска для доллярив кынчилась у панов!
Весёлый Роджер
«Елена - Oct 8 2021 - За лучшую жизнь, по американским лекалам. Слава Америке!» Щоб от Русского Сала - рожа щиропархатая у Шмули Срули блистала! "Вслед за обвалом высокотехнологичного экспорта в ряде регионов Украины практически остановилось промышленное производство." «Елена … запомни, Украина не Афганистан, Запад нам поможет,и это факт.» «В УКРАЇНІ РІВЕНЬ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ СКЛАВ 30% ВІД ВВП» «В Украине из всех госпредприятий только 24% прибыльных. Из всех 3332 государственных предприятий только 1369 (41%) являются работающими…» Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Сало уронили! Рагульему роду - нима переводу! Экономика - это всё херня хлопцы, главное это стрибачить више... Амэрыка з вами, з мудаками!
Весёлый Роджер
ЭЙ Шмуля Сруль - сраный дедуль! Ты чаво с вопроса соскочил? ЭЙ, отвечай дэбил!!! Таки кто же убил евреев до прихода немцев у самом украинском щиром Львыве?
Каменяр
З розіпятого малюка кров пити - це звичайна справа для високодуховних великоросов, майже подвиг...
е
Елена, ну что же ты??? Не стесняйся, поведай своё высокоученое мнение))))