Рекорд: Україна вдвічі збільшила експорт баштанних
Экономикаagroter.com.ua5 дней назад

Рекорд: Україна вдвічі збільшила експорт баштанних

Україна відновила рекорд експорту баштанних за сезон в 2020 році, продавши на зовнішні ринки майже 36 тис. тонн кавуна і дині. Таким чином, попередній рекорд експорту, встановлений в 2018 році, був перевищений одразу на 87%, а торішній показник експорту – в 2,3 рази.Традиційно, основний обсяг експорту припадав на кавун, тоді як як експорт дині склав всього близько 2 тис. тонн. Однак і обсяг експорту дині також був рекордним.

«Різке зростання експорту кавуна і дині з України в 2020 році стало можливим завдяки сприятливому збігу обставин на ринку для українських постачальників. Високі ціни на кавун і диню в ЄС, збільшення обсягів виробництва баштанних в Україні та зниження обсягів виробництва кавуна і дині в Росії, дозволили українським експортерам наростити поставки», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За даними цінового моніторингу EastFruit, ціни на кавуни в Польщі, яка є головним імпортером кавунів і динь з України, були в середньому на 60% вище, ніж в 2019 році. Водночас ціни на баштанні в Україні були найнижчими в регіоні.На початок вересня, коли експорт кавуна з України зазвичай найбільш активний, розрив в оптових цінах на кавун між Україною і Польщею досягав семи з половиною раз або 46 центів США на кожному кілограмі. В Україні в цей час кавун продавали лише за 7 центів США за кг, а в Польщі – за 53 цента.Спостерігається і зростання географії експорту української дині в 2020 році. Вперше серед великих покупців з’явилася Румунія. Більше того, Румунія також наростила обсяги закупівлі кавуна в Україні в 2020 році.

«Щоб утримати темпи експорту кавунів і дині з України, нашим виробникам варто потурбуватися про проблематику їх вирощування з урахуванням потреб ринків Євросоюзу, тому що традиційний великий кавун з насінням постійно втрачає частку ринку в цьому регіоні. Так, 2020 рік був незвичайним – багато людей залишалися вдома, тому охочіше купували навіть великий кавун, однак майбутнє, без сумніву, за плодами баштанних меншого розміру і без насіння.

Іншою проблемою в Україні залишається логістика – днопоглиблення Дніпра в північній його частині, і лібералізація транспортування по воді різних вантажів, зокрема і сільськогосподарських, дозволить Україні отримати перевагу при поставках кавунів, динь, овочів і фруктів з південних регіонів в північні і навіть в Білорусь, звідки продукція може дуже швидко і дешево в контейнерах бути доставлена ​​в будь-яку точку ЄС, як уже неодноразово заявляли в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА)», – пояснює Андрій Ярмак.З огляду на зростання експортних поставок кавуна в 2020 році, Україна за підсумками року може знову повернутися до топ-25 світового рейтингу, звідки вона випала кілька років тому.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
Набор слов обо всем и ни о чем... Где социальность поднятия цен на все при тех же доходах населения.... Это ж ты писала что Украина социальное государство.. Вот и прокомментируй статью со свой "социальной" колокольни.. Ты ж любишь всем указывать что кроме тебя никто ничего не понимает...
Кот Матроскин
Стало быть, не видать чернобыльцам гробовых, как своих ушей. Как же так, Зе?
Елена
Тебе что не напишешь, всё не так, напишешь со своей колокольни,тебе не нравится,напишу специально для тебя с твоей колокольни, тоже не нравится,не угодишь тебе никак,я пишу что полтора года я пишу,а не предыдущая Елена,ты пишешь что я буду отказываться от сегодня написанных мною слов,я вообще думаю что ты не понимаешь что тебе пишут,ну извините сударь, написала как думаю,уж не обессудьте за может не очень лестное высказывание,А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Елена
Я всё понимаю как минимум не хуже вашего,тоже открыватели глаз на происходящее,я это понимала давным давно.
Елена
Вас нет ,а вот за Роджера не знаю,уж больно он рвёт попу за прихватизаторов 90-х,аж из туфель выскакивает,а значит имеет с этого интерес,я не говорю сейчас прямо,просто пытается сохранить что нажил "непосильным" трудом в 90-х ,вот и рвёт так всё и всех,чтобы забыли как раздерибанили всё и обобрали народы,я то это понимаю,а многим это невдомёк ((((
Елена
Озвученные мысли,пишите правильно,если так любите русский язык,я его тоже люблю,кто против?я не против русского языка,а только ЗА.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
е
Елена, ты утверждала, что Украина социальное государство. Прокомментируй или как обычно когда тема невыгодная ты её игноришь..