Экономикаnews.finance.ua24 июн.

Ринок газу: в Україну готується зайти провайдер енергії ETG

nk_hauz/-maxxzbemwsjwh3he_b5.jpg

З відкриттям ринку газу з 1 липня в цей сегмент готується зайти ETG.UA, який позиціонує себе як незалежний провайдер енергії в Україні. Компанія постачає газ і електроенергію великому і середньому бізнесу, а за допомогою digital-інновацій обіцяє зробити купывлю енергоресурсів простішою.

Про це розповів член наглядової ради компанії Олексій Бондаренко під час пресконференції “відкриття ринку газу для населення: реалії та перспективи”.

За словами Володимира Шведкого, СЕО енергетичного провайдера ETG, ринок повинен бути відкритий зараз, в літній період з низки причин;

  • ціна на природний газ перебуває на 15-річному мінімумі;
  • котирування європейських бірж перебувають на рівні 60-80 євро за 1 тис. кубів всередині країни, а з урахуванням транспортування і податків це близько 100 євро.

Тому відкрити ринок газу зараз – найбільш безболісно для споживача, вважає Шведкий.

СЕО ETG також торкнувся і теми маржинальності. За його словами, ринок і не працював до цього часу, тому що в Україні немає розрахунку інвестицій на 7-10 років, як це відбувається в країнах Євросоюзу.

“Економічна складова дуже важлива. За 2,5% жоден постачальник, навіть той, що діє на умовах ПСО, не може економічно ефективно існувати. Ці 2,5% навіть не дозволяють покрити витрати”, – заявив він.

У компанії вважають, що маржа постачальника на роздрібному ринку повинна бути 7-10%, для того щоб це було економічно ефективно.

“За моїми оцінками, сам ринок буде стартувати з 5-7% маржинальності. При тому що в B2B зараз все прагне до нуля”, – підсумував Володимир Шведкий.