Ринок землі: малий та середній агробізнес не зможе конкурувати з агрохолдингами
Экономикаagroter.com.ua11 января 2021

Ринок землі: малий та середній агробізнес не зможе конкурувати з агрохолдингами

Державна підтримка аграріїв недостатня, а кредитування недоступне – ставки дуже високі.Про це заявив заступник голови ВАР Денис Марчук наголошує на основних моментах земельної реформи.

«Спочатку набувати права власності на землю зможуть лише фізичні особи громадяни України (ліміт 100 га), а далі (з 1 січня 2024 року) – юридичні особи. Важливим моментом є те, що кінцевим бенефіціаром юридичних осіб, які захочуть купити землю, повинні бути лише громадяни нашої країни. А обмеження по концентрації не сягатиме більше 10 000 га на юридичну особу», – пояснює він.

Разом з тим, зауважує експерт, в умовах впровадження ринку землі малий та середній агробізнес не зможе конкурувати з великим.

«Сьогодні державна підтримка аграріїв недостатня, а кредитування недоступне – ставки дуже високі. Тому на старті ринку землі малий фермер буде програвати великим агропідприємствам, які закордоном можуть кредитуватися під 2-3%. Тому вкрай важливо сьогодні підтримати малий і середній агробізнес. Ми звертаємося до президента, Кабміну, щоб на період впровадження земельної реформи в Україні була розроблена програма підтримки для малих фермерських господарств і середнього агробізнесу», – підсумував експерт.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии