Экономикаmind.ua21 мар.

Рослинне «м'ясо» зрівняється за вартістю з тваринним уже через 2-3 роки – дослідники

nk_hauz/-mwgukzjvsuxcslgnq0y.jpg

А згодом воно ставатиме все дешевшим в умовах конкуренції

Роздрібна вартість рослинного «м'яса» впаде до рівня звичайного вже в найближчі два-три роки, заявили опитані аналітики і топ-менеджери компаній, що працюють на ринку. Про це пише Forbes з посиланням на Financial Times.

Націнка на інноваційне м'ясо поступово знижується, вважає аналітик німецького банку Berenberg Дональд Мак-Лі. Згодом рослинне «м'ясо» стане взагалі на 30-40% дешевшим від справжнього, вважає консалтингова компанія AT Kearney.

Виробники поступово знижують ціни. Американський стартап Impossible Meat, що створює продукти на рослинній основі, 2 лютого анонсував зниження рекомендованої ціни на котлети для бургерів для роздрібних магазинів на 20%.

А ізраїльський стартап Future Meat Technologies зміг виростити курячу грудку з клітин реальної курки в біореакторі всього за $7,5. У 2013 році, коли ця технологія тільки з'явилася, штучне м'ясо коштувало $300 000, порівнює газета.

Зараз продажі рослинного «м'яса» становлять приблизно 1% від усього м'ясного ринку, стверджують аналітики. При цьому ціна поряд зі смаком і корисністю зараз є ключовим фактором для компаній в спробах розширити базу споживачів.

Коли бренд досягає певного порогу ціни, для нього стають доступними всі канали рітейлу, зазначив співробітник компанії з дослідження альтернативного білка Good Food Institute Зак Уестон. За його словами, без цього неможливо навіть потрапити в більшість магазинів. Тому бізнес прагне як мінімум до паритету вартості з тваринним м'ясом.

Один з найбільших у світі стартапів Beyond Meat планує досягти такого паритету як мінімум по одному зі своїх продуктів до 2024 року. Компанія скорочує вартість виробництва за рахунок інтеграції підприємств, щоб зменшити вартість праці і витрати на логістику. З моменту IPO стартапу в 2019 році вартість котлет Beyond Meat скоротилася з $12 до $9 за один фунт (0,45 кг). Націнка на штучне м'ясо скоротилася в тому числі за рахунок подорожчання яловичини в 2020 році, додала газета.

«Інвестори теж очікують зниження вартості виробництва в найближчі кілька років, пише FT. Люди здивуються тому, як різко знижуються витрати. Ефективність покращується дуже швидко», – заявив газеті Аластейр Купер з інвестиційної компанії VC ADM Capital.

Як повідомлялося, найбільший в світі постачальник м'яса JBS задумався про виготовлення його рослинних замінників – в компанії переконані, що світ буде їсти більше штучного м'яса, оскільки справжнє стає все дорожчим.

Нагадаємо, в Україні запустили виробництво власного рослинного м’яса Eat Me At.

💬 Последние комментарии
Танцуют все
Фашизм хорош тем, что он быстро доказывает так называемому обществу свою полную функциональную несостоятельность... Но свидомым кроме фашизма предложить нечего. В творческом наследии Бандеры нет соответствующих теоретических наработок.
гость
расходы на оборону 2022, 3ёх летн. бюджетная декларация Украина 9% от всех расходов Россия 15% от всех расходов Так у кого там "безудержный милитаризм"? - "вы не понимаете это другое!" (с) Хороняка.
гость
Все вкусное в Украине уже съели и драка идет за жидкие остатки ресурса. На всех его уже не хватит. Именно поэтому разворачивается бескомпромисная борьба за оставшиеся ресурсы. У новичков много гонора и наглости но нет совершенно опыта и материальных ресурсов для достижения результата, а олигархи свое отдавать не намерены и будут драться отчаянно. Именно поэтому, потерявший берега, Зеленский идет по пути беспредела. Драка будет отчаянной и жестокой. Нам это сулит еще большее обнищание, государству опасность полного развала, но повлиять на ход событий мы не можем. Поэтому занимаем места в зрительном зале и запасаемся попкорном.
Как вы вирус назовёте, так он...
Конечно, омикрон последний вирус! Завтра придумают юмеркель, послезавтра ёбайден, через месяц - козеленс21 и т д... !
Весёлый Роджер
Яки вы все дитятки!!! Вот причина этого тн "Госпереворота" - вот ОНА читайте!!! Опять Россия во всём виновата чи у кого-то в голове одна щирая вата? «Станом на ранок 30 листопада на складах теплоелектроцентралей ПАТ "Центренерго" є 116 тисяч тонн вугілля. Для проходження опалювального сезону компанії потрібно 1,671 млн тонн вугілля. (Для щирюков: вугля е - 116 000, надо 1 671 000!!!) Про це заявила член дирекції Центренерго Олена Волошина на засіданні Комітету Верховної Ради…» ДЛЯ Шмули - МУДАКА пердуна, не умеющего считать, а тильки воровать – цэ менее 10%!!! от требуемого количества вугля!!! Кого-то сняли? Ны? Чи шо, наградили Орденом Яйценюха пиСдабольного Першой Степени? Ось воно як!
Весёлый Роджер
Вы же эуропеиды голо*опые, мойщики сортиров, Россию отсталой азиатской Ордой считаете, ну так значит Янеку ГОД ЗА ДВА!!! Значит он уже своё оттянули даже с лихвой! ЭЙ пацриот! А скажи тоди, на хрена вы орали на майдане Янек-вор? Таки дэ ж там у суде такой обвинительный приговор? ШО НЫМА? А можэ цэ у продажных xoxло-рагуль УМА зовсим ныма, одно щирое гивно? А як Янек вывез на 4-х джипах 70 млрд доллярив! Хоть один МУДАК скакучий поинтересовался какой это обьём? Шо цэ и на 16 Камазах, полных, та з Гаком, не вывезешь! Ведь все же щирюки поверили в это, про джипы и долляры! ВСЕ абсолютно!!! Это да какой же степени примитивизма и дебилизации опустили глобусный завистливый народ, шо вин у всякую херню пиндосную верит! Сила нации у полной дебилизации? Сало не роняйте, для рагуль-убийц него ховайте!
Гость
Куда ж бурбак рванул ? В Ростове тоже тюрьма ждёт
Авторские статьи