Розпочала роботу Запорізька ВЕС
Экономикаfbc.ua10 дней назад

Розпочала роботу Запорізька ВЕС

Відкрили першу чергу Запорізької вітряної електростанції. Як повідомляє пресслужба Запорізької обласної держадміністрації, запрацювали 27 вітряків. Будівництво повністю фінансує міжнародна компанія EuroCape New Energy. У планах – збудувати 167-м турбін.

Як зазначається, працювати над проєктом почали ще 10 років тому, відкриттю вітряної електростанції заважали бюрократичні процедури. Прискорило процес роботи над проєктом покращення ставлення державних органів до інвесторів в останні роки. Завдяки чому вдалося завершити оформлення всієї необхідної документації.

Повідомляється, що Запорізька ВЕС буде здатна забезпечити електроенергією близько 780 тисяч будинків. В ОДА заявляють, що після завершення будівництва ця ВЕС увійде у ТОП-5 найбільших у Європі.

Нагадаємо, що Нацкомісія з держрегулювання сфери енергетики та комунальних послуг констатувала, що упродовж 2020 року показник виробництва «зеленої» електроенергії збільшився удвічі. Так, згідно зі звітом НКРЕКП, торік було вироблено 10,219 млрд кВт-год, тоді як роком раніше – 5570 млрд кВт-год.

Також ми писали, що «Гарантований покупець» виставив на аукціон «зелену» електроенергію на поставку в серпні поточного року.

Написать комментарий